Uluslararası telif hakkı yasası, web geliştiricilerinin, müzisyenlerin, sanatçıların, yazarların, fotoğrafçıların ve benzer alanda faaliyet gösteren diğer kişilerin çalışmalarının benzersizliğini ve bu çalışmaların getirebileceği herhangi bir maddi geliri koruma altına alır.

Avrupa’da Avukat hukuk bürosunun fikri mülkiyet alanında uzman uluslararası avukatları, Avrupa, ABD, Asya ve Kanada’da telif haklarını korumak için müşterilerle yakın işbirliği içinde çalışmaktadır.

Telif hakkı yasası neleri korur?

  • Video oyunları,
  • Ses kayıtları,
  • Kitaplar veya makaleler gibi yazılı eserler,
  • Resimler veya posterler gibi görsel çalışmalar,
  • Müzik besteleri,
  • Bilgisayar uygulamaları,
  • Görsel-işitsel eserler,
  • Mimari projeler.

Bilgisayar uygulamaları üzerinde çalışan bir ekipte görevli iseniz, işvereniniz bu uygulamaların tüm telif haklarına sahip olabilir.

Aynı zamanda, müzisyenler, senaristler, gazeteciler, sanatçılar, fotoğrafçılar gibi bağımsız çalışanlar, başkaları için hazırladıkları eserlerde, bu eserler için maddi karşılık almış olsalar bile telif haklarını elinde tutabilirler.

Bu durum, yurt dışındaki çoğu ülkenin yasalarında sabittir. Bu gibi durumlarda, tarafların bir kiralama sözleşmesi veya telif hakkı sözleşmesi akdetmeleri önemli olabilir.

Telif Haklarınızı Uluslararası Alanda Koruyun

Sanat, edebiyat, müzik veya bilgisayar gibi alanlarda içerik üreten biriyseniz eserlerinizin sizden izin alınmadan kullanıldığına şahit olabilirsiniz.

Örneğin bir konu hakkında detaylı bir araştırma yaparak bir makale yayınladınız. Ya da resim veya karikatür gibi sanatsal becerileri kullandığınız bir eser oluşturdunuz.

Bir süre sonra sizin bilginiz veya onayınız olmadan bu eserlerin uluslararası farklı platformlarda kullanıldığı hatta bundan ticari bir gelir elde edildiğini görürseniz eserinize ait telif haklarını korumak isteyeceksiniz.

Uluslararası telif hakkı yasası hakkında yeterince bilginiz yok ise olası yasal sorunları ve sonuçlarını önlemek için Avrupa’da Avukat firmasının uluslararası hukukçularına danışabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

Avrupa, Asya, Kanada ve ABD'deki bireylere ve tüzel kişilere hukuki destek sağlıyoruz.

Yurt Dışındaki Vasiyetname, Miras ve Gayrimenkul Davaları

Avrupa, Asya, ABD, Kanada ve İsrail'de vefat sonrası terk edilmiş mülkün aranıp bulunması ve gerekli hukuki işlemlerin gerçekleştirilmesi konusunda yeterli deneyime sahibiz.

Avrupa'da Trafik Kazası Tazminat Davaları

Avrupa'daki trafik kazası avukatımız, dava için gerekli tüm belgeleri hazırlamada size yardımcı olacak, mahkemede çıkarlarınızı temsil edecek ve yabancı sigorta şirketinden tazminat almanızı sağlayacaktır.

Avrupa'da Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davaları

Avrupa'daki sigorta şirketleri, ölümlü bir trafik kazası nedeniyle vefat edenlerin aile üyelerine tazminat talep edilmesini mümkün kılmaktadır.

Avrupa'da İş Kazası ve Meslek Hastalığı Tazminat Davaları

Avrupa'da Avukat firmasının avukatları, Avrupa'da yaşanılan iş kazaları ve meslek hastalıkları için sigorta şirketinden tazminat almanıza yardımcı olacaktır.

Uluslararası Tahkim

İşletmeler sürekli olarak yurt dışı ekonomik faaliyetlerini ve buna bağlı cirolarını artırmakta, yeni satış pazarlarına girmekte ve bu kapsamda yurt dışında yeni iş ortakları aramaktadır. Eğer yurt dışındaki partnerleriniz yasalara aykırı davranırsa, Avrupa'daki avukatlarımız imdada yetişir.

Mirasçılar için Soy Ağacı Çıkarma İşlemleri

Hukuk büromuz, 9 yılı aşkın bir süredir yakın akrabaların bulunmasına ve kayıp veya bilinmeyen varislerin izinin sürülmesine yardımcı oluyor.

Yurtdışındaki Kurumsal Anlaşmazlıklar

Şirketin kurulduğu ülke hangisi olursa olsun yöneticiler ve yatırımcılar arasındaki güven, yurtdışındaki işlerin refahı için oldukça önemlidir. Bu güven ve işbirliği bozulduğu takdirde yöneticiler ve yatırımcılar arasındaki kurumsal bir anlaşmazlığın, şirketin potansiyel geliri üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır.

Yurt Dışındaki Alacak Tahsili

Ödenmeyen faturalar, herhangi bir işletmenin mali açıdan zor duruma düşmesine yol açabilir. Özellikle yurt dışında size ödeme yapmayan karşı taraf ile uzun vadeli iş ilişkileriniz varsa, borçlu taraftan alacak tahsil etmek oldukça zor olabilir.

Telif Haklarınızı Dünya Çapında Korumak

Uluslararası telif hakkı yasası, web geliştiricilerinin, müzisyenlerin, sanatçıların, yazarların, fotoğrafçıların ve benzer alanda faaliyet gösteren diğer kişilerin çalışmalarının benzersizliğini ve bu çalışmaların getirebileceği herhangi bir maddi geliri koruma altına alır.

Ofislerimiz

Bizimle iletişime geçin

Hukuki danışmanlık almak istediğiniz alandaki soruları en kısa sürede yanıtlayacağız.

Ücretsiz Danışmanlık