Yurt dışında yabancı uyruklu bir eşten boşanmak, çok fazla endişe ve soru işareti yaratan önemli bir konudur. Bu konuyla ilgili hukuki düzenlemelere bir göz atalım.

Yurt dışındaki mülkiyet hukukunun kendine has özellikleri vardır. Evliliklerin sona ermesi çoğu zaman, yurt dışında mülk paylaşımı konusunu ortaya çıkarır. Burada her iki ülkedeki yasal düzenlemenin özelliklerini dikkate almalıyız.

Yurt dışında boşanma sonrası mal paylaşımında hukuki destek

Birçok insan, boşanma sonrası mülk paylaşımının sadece çok zengin insanların hayatındaki bir konu olduğuna inanıyor. Ancak sıradan insanların da Nice, Bali ve benzer tatil bölgelerinde villaları olabilir.

Türkiye, Bulgaristan, Gürcistan ve diğer tatil yerlerinde daire sahibi olma konusu uzun zamandır birçok insanın gerçekleştirdiği bir eylem. Ayrıca, durum sadece mülk ile sınırlı değildir. Başka bir ülkede kayıtlı olan arabalar ve tekneler gibi taşınır malları da dikkate almalıyız

Yurt dışında boşanma sonrası mal paylaşımı, söz konusu mülkün edinildiği devletin yasalarına göre gerçekleşir. Yurt dışında hukuki desteğe sadece boşanma aşaması için değil, aynı zamanda:

  • bir evlilik sözleşmesinin akdedilmesi için;
  • belgelerin tercümesi ve yasallaştırılması için;
  • ilgili ülkenin resmi makamlarından belge alınması için de ihtiyaç duyarsınız.

Avrupa’da Avukat firmasının deneyimli boşanma avukatlarının ücretsiz desteği ile Amerika, Kanada, Asya ve Avrupa’daki boşanma süreçlerinizde bu konunun üstesinden kolaylıkla geleceksiniz

Yurt dışında boşanma sonrası gayrimenkul paylaşımı nasıl yapılır?

Müştereken edinilen malları yargılama öncesi ve dava esnasında paylaşmak için yurt dışında mal paylaşımı konusunda tecrübeli bir avukata ihtiyacınız olacaktır. Nitelikli bir temsilci, tarafların mülkteki adil payını belirlemesine yardımcı olacaktır.

Barışçıl bir paylaşımda, eşler tüm mülklerin bir listesini çıkarır. Kimin hangi mülkü ve hangi hisseleri alacağı konusunda anlaşmak gerekir. Eşit olan ve olmayan paylaşımlar olabilir. Eşler bir anlaşma yaparsa, yasa bunu engellemez.

Bir avukat, yazılı bir anlaşma hazırlamanıza ve onaylamanıza yardımcı olacaktır. Her eş, ortaya çıkan hakların tescili için sunulan belgelerin kendi kopyasını alacaktır.

Mahkemeye gelirsek, yabancı eş ile boşanma sonrası sadece yurt dışında edinilen mallar bölünür. Türkiye’de mülk edindi iseniz mülkün paylaşımı Türkiye topraklarında yapılmalıdır.

Çıkabilecek ekstra bir zorluk, mahkeme kararlarının uygulanabilirliğidir. Her devletin kendi uygulanabilirlik ve yasallık ilkeleri vardır. Çoğu zaman, yabancıların katılımıyla aile ilişkileri, farklı hukuk sistemlerine sahip birkaç devletle ilişkilendirilir.

Uluslararası hukuk mevzuatına hakim Avukatımız yabancı mevzuatı anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu konuda soru sormak ve ücretsiz danışmanlık almak için hemen başvurun!

HİZMETLERİMİZ

Avrupa, Asya, Kanada ve ABD'deki bireylere ve tüzel kişilere hukuki destek sağlıyoruz.

Yurt Dışındaki Vasiyetname, Miras ve Gayrimenkul Davaları

Avrupa, Asya, ABD, Kanada ve İsrail'de vefat sonrası terk edilmiş mülkün aranıp bulunması ve gerekli hukuki işlemlerin gerçekleştirilmesi konusunda yeterli deneyime sahibiz.

Avrupa'da Trafik Kazası Tazminat Davaları

Avrupa'daki trafik kazası avukatımız, dava için gerekli tüm belgeleri hazırlamada size yardımcı olacak, mahkemede çıkarlarınızı temsil edecek ve yabancı sigorta şirketinden tazminat almanızı sağlayacaktır.

Avrupa'da Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davaları

Avrupa'daki sigorta şirketleri, ölümlü bir trafik kazası nedeniyle vefat edenlerin aile üyelerine tazminat talep edilmesini mümkün kılmaktadır.

Avrupa'da İş Kazası ve Meslek Hastalığı Tazminat Davaları

Avrupa'da Avukat firmasının avukatları, Avrupa'da yaşanılan iş kazaları ve meslek hastalıkları için sigorta şirketinden tazminat almanıza yardımcı olacaktır.

Uluslararası Tahkim

İşletmeler sürekli olarak yurt dışı ekonomik faaliyetlerini ve buna bağlı cirolarını artırmakta, yeni satış pazarlarına girmekte ve bu kapsamda yurt dışında yeni iş ortakları aramaktadır. Eğer yurt dışındaki partnerleriniz yasalara aykırı davranırsa, Avrupa'daki avukatlarımız imdada yetişir.

Mirasçılar için Soy Ağacı Çıkarma İşlemleri

Hukuk büromuz, 9 yılı aşkın bir süredir yakın akrabaların bulunmasına ve kayıp veya bilinmeyen varislerin izinin sürülmesine yardımcı oluyor.

Yurtdışındaki Kurumsal Anlaşmazlıklar

Şirketin kurulduğu ülke hangisi olursa olsun yöneticiler ve yatırımcılar arasındaki güven, yurtdışındaki işlerin refahı için oldukça önemlidir. Bu güven ve işbirliği bozulduğu takdirde yöneticiler ve yatırımcılar arasındaki kurumsal bir anlaşmazlığın, şirketin potansiyel geliri üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır.

Yurt Dışındaki Alacak Tahsili

Ödenmeyen faturalar, herhangi bir işletmenin mali açıdan zor duruma düşmesine yol açabilir. Özellikle yurt dışında size ödeme yapmayan karşı taraf ile uzun vadeli iş ilişkileriniz varsa, borçlu taraftan alacak tahsil etmek oldukça zor olabilir.

Telif Haklarınızı Dünya Çapında Korumak

Uluslararası telif hakkı yasası, web geliştiricilerinin, müzisyenlerin, sanatçıların, yazarların, fotoğrafçıların ve benzer alanda faaliyet gösteren diğer kişilerin çalışmalarının benzersizliğini ve bu çalışmaların getirebileceği herhangi bir maddi geliri koruma altına alır.

Ofislerimiz

Bizimle iletişime geçin

Hukuki danışmanlık almak istediğiniz alandaki soruları en kısa sürede yanıtlayacağız.

Ücretsiz Danışmanlık