Yurt Dışında Miras Davaları, Vasiyetname ve Mal Paylaşımı konuları, Avrupa’da Avukat hukuk bürosunun öncelikli alanlarından biridir.

Avrupa Birliği, ABD, Kanada ve Asya’da mal sahibinin vefatı sonrası terk edilmiş mülkün aranıp bulunması ve yasal işlemlerin başlatılması konusunda geniş deneyime sahibiz. Müvekkillerimiz lehine miras haklarının iadesi konusunda titizlikle çalışmaktayız.

Avrupa’da Miras Hukuku ve Yurt Dışında Veraset

Yurt dışında bulunan akrabanızdan miras kaldı ve siz de mülkün varisi olduysanız, bu durumda miras kurallarının ilgili ülkelerin kanunlarına tabi olacağını aklınızda bulundurmalısınız. Bu kapsamda size yurt dışından miras kalan mülkün devralınması için yaptığımız çalışmalar ve karşıladığımız harcamalar :

 • Tüm belgelerin tercümesi,
 • Terk edilmiş mülkün aranması,
 • Uluslararası davanın yürütülmesi,
 • Deneme aşamasında yardım,
 • Siz ve aileniz için uluslararası uçuş masrafları,
 • Yurt dışında kaldığınız süre için ödeme (otel masrafları vb.),
 • Yurt dışında vefat sonrası terk edilmiş mülkün bulunması ve tescili.

Yurt dışı miras işlemleri için gerekli belgeler

Yurt dışından size miras kalması durumunda talepte bulunmak için bir dizi belge sunmanız gerekir:

 1. Vasiyetname sahibinin ölüm belgesi.
 2. Hak sahibinin pasaportu;
 3. Mirasçılık belgesi (veraset ilamı);
 4. Vasiyetçi yani miras bırakan ile akrabalığı kanıtlayan belgeler.

Bu belgelerin çoğu miras bırakan kişinin vefat ettiği ve mal varlığı olan ülkelerden toplanmaktadır. Bu kapsamda yurt dışından miras alabilmeniz için gerekli tüm belgeleri toplamanıza yardımcı olacağız!

Yurt Dışında Veraset ve İntikal Vergileri

Çoğu ülkede, mirasçıların (hak sahiplerinin) emlak vergisi ödemesi gerekir. Bununla birlikte Avusturya, Letonya, Portekiz ve Kıbrıs’ta veraset ve intikal vergisi yoktur.

Diğer Avrupa ülkelerinde, ödenecek veraset vergisi oranı vasiyetçi yani miras bırakan kişi ile olan yakınlık ilişkinin derecesine bağlı olarak değişir. Buna göre, vergi oranları aile bağları ne kadar yakınsa o kadar düşük olacaktır

Yurt dışı miras davalarında neden Avrupa’da Avukat hukuk bürosu?

Yurt dışındaki akrabanızdan size miras kalmış ancak terkedilmiş bir mülkünüz varsa, bu konuda size yardımcı olmaya hazırız! Artık bizim müvekkilimizsiniz.

Dünyanın 30 ülkesinde alanında en iyi 70 çözüm ortağımız, müvekkillerimiz için avantajlı sonuçları arıyor. Çalışma ekibimiz avukatlar, noterler, arşiv personeli, soy bilimciler, finans uzmanları ve emlak uzmanlarından oluşmaktadır.

Ayrıca talebiniz üzerine miras kalan mülkün yönetimi, gayrimenkulün satışı ve gayrimenkul satışından elde edilen paranın banka hesabınıza aktarılması hizmetleri de vermekteyiz.

Mali ve finansal uzmanlarımız size mülkü nasıl yöneteceğiniz, vergileri nasıl en aza indireceğiniz ve gelirinizi nasıl en üst düzeye çıkaracağınız konusunda ücretsiz tavsiyeler verecek. Bizim işimiz sizin lehinize olacak tavsiyeleri sunmak. Kararı yine kendiniz verebilirsiniz.

Yurt dışındaki miras işlerinde en iyi çözüm ortağınız olmaya adayız. Miraslarınız ile ilgili tüm işlerinizi 1 yıl içinde sonuçlandırma garantisi veriyoruz.

Hukuki Destek Verdiğimiz Ülkeler

Avrupa miras hukuku ve ilgili ülkelerin miras hukuku mevzuatlarına göre uzman olduğumuz ve hukuki destek verdiğimiz ülkelerin listesi:

HİZMETLERİMİZ

Avrupa, Asya, Kanada ve ABD'deki bireylere ve tüzel kişilere hukuki destek sağlıyoruz.

Yurt Dışındaki Vasiyetname, Miras ve Gayrimenkul Davaları

Avrupa, Asya, ABD, Kanada ve İsrail'de vefat sonrası terk edilmiş mülkün aranıp bulunması ve gerekli hukuki işlemlerin gerçekleştirilmesi konusunda yeterli deneyime sahibiz.

Avrupa'da Trafik Kazası Tazminat Davaları

Avrupa'daki trafik kazası avukatımız, dava için gerekli tüm belgeleri hazırlamada size yardımcı olacak, mahkemede çıkarlarınızı temsil edecek ve yabancı sigorta şirketinden tazminat almanızı sağlayacaktır.

Avrupa'da Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davaları

Avrupa'daki sigorta şirketleri, ölümlü bir trafik kazası nedeniyle vefat edenlerin aile üyelerine tazminat talep edilmesini mümkün kılmaktadır.

Avrupa'da İş Kazası ve Meslek Hastalığı Tazminat Davaları

Avrupa'da Avukat firmasının avukatları, Avrupa'da yaşanılan iş kazaları ve meslek hastalıkları için sigorta şirketinden tazminat almanıza yardımcı olacaktır.

Uluslararası Tahkim

İşletmeler sürekli olarak yurt dışı ekonomik faaliyetlerini ve buna bağlı cirolarını artırmakta, yeni satış pazarlarına girmekte ve bu kapsamda yurt dışında yeni iş ortakları aramaktadır. Eğer yurt dışındaki partnerleriniz yasalara aykırı davranırsa, Avrupa'daki avukatlarımız imdada yetişir.

Mirasçılar için Soy Ağacı Çıkarma İşlemleri

Hukuk büromuz, 9 yılı aşkın bir süredir yakın akrabaların bulunmasına ve kayıp veya bilinmeyen varislerin izinin sürülmesine yardımcı oluyor.

Yurtdışındaki Kurumsal Anlaşmazlıklar

Şirketin kurulduğu ülke hangisi olursa olsun yöneticiler ve yatırımcılar arasındaki güven, yurtdışındaki işlerin refahı için oldukça önemlidir. Bu güven ve işbirliği bozulduğu takdirde yöneticiler ve yatırımcılar arasındaki kurumsal bir anlaşmazlığın, şirketin potansiyel geliri üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır.

Yurt Dışındaki Alacak Tahsili

Ödenmeyen faturalar, herhangi bir işletmenin mali açıdan zor duruma düşmesine yol açabilir. Özellikle yurt dışında size ödeme yapmayan karşı taraf ile uzun vadeli iş ilişkileriniz varsa, borçlu taraftan alacak tahsil etmek oldukça zor olabilir.

Telif Haklarınızı Dünya Çapında Korumak

Uluslararası telif hakkı yasası, web geliştiricilerinin, müzisyenlerin, sanatçıların, yazarların, fotoğrafçıların ve benzer alanda faaliyet gösteren diğer kişilerin çalışmalarının benzersizliğini ve bu çalışmaların getirebileceği herhangi bir maddi geliri koruma altına alır.

Ofislerimiz

Bizimle iletişime geçin

Hukuki danışmanlık almak istediğiniz alandaki soruları en kısa sürede yanıtlayacağız.

Ücretsiz Danışmanlık