Avrupa’da Avukat firmasının avukatları, iş kazası ve meslek hastalıkları için sigorta şirketinden tazminat almanız için çalışıyoruz.15’ten fazla Avrupa ülkesinde yaralanan işçiler için sigorta tazminatı alınmasına yardımcı oluyoruz.

Avrupa’da iş kazaları ve meslek hastalıkları sonucu yaralanan işçiler 2 şekilde tazminat alabilir.

 1. İlk olarak, Avrupa’da iş kazası sonucu yaralanan tüm işçiler, Geçici Sakatlık Fonundan- Short-Term Disability Insurance (sadece resmi olarak istihdam edilenler) tazminat alma hakkına sahiptir.
 2. Alternatif olarak işverenden de tazminat alabilirsiniz (İşveren mali mesuliyet sigortası). İşveren sorumluluk sigortası, bir işçinin iş ile ilgili bir kaza sonucu yaralanması veya hastalığı olması durumunda işverenleri mali kayıplardan korur.

Çoğu zaman işveren, çalışanları için güvenli bir çalışma ortamı sağlama konusunda ihmalkardır. İşyerinde kişisel yaralanmaların en yaygın nedenleri kötü çalışma ortamı, yetersiz ekipman, çalışan eğitimi eksikliği ve iş güvenliği eğitimi eksikliğidir.

Mesleki Yaralanmalar için Tazminat

Avrupa’da işyerinde gerçekleşen kazalar sonucu talep edilebilecek tazminat ödemeleri:

 • Hayata ve sağlığa verilen zararların tazmini;
 • Tıbbi harcamalar için tazminat;
 • Rehabilitasyon hizmetleri için tazminat;
 • Hasta bakımı için tazminat;
 • Seyahat masrafları için tazminat;
 • Sizi tekerlekli sandalyeye mahkum hale getirdiği için tazminat;
 • Gerekli ise yeniden eğitim için tazminat;
 • Engellilik için aylık maaş;
 • Yaralanma nedeniyle artan ihtiyaçlar için tazminat;
 • Gelir kaybı için tazminat.

Yurt dışında iş kazası ve mesleki hastalık sonucu ölüm

Bir kişi yurt dışında iş yerinde yaşanan kaza sonu vefat ettiğinde, yakın aile fertleri aşağıdakiler için tazminat alabilir:

 • Mali destek kaybı,
 • Cenaze masrafları,
 • Psikolojik travma sonrası tedavi masrafları,
 • Destekten yoksun olma tazminatı,
 • Manevi tazminat.

Yurt dışında hukuki yardım

Yurt dışında çalışırken iş yerinde yaşanan kaza sonucu yaralandıysanız, beklemeyin. Web sitemizde bir başvuru formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim!

Hukuksal süreçteki garantilerimiz ve avantajlarımız:

 • Hukuki hizmetler, “Dava Kazanılmazsa, Ödeme Yok” temelinde sağlanır. Yani davayı kazanmadan herhangi bir ödeme yapmazsınız.
 • Diğer bir ifade ile soruşturma, bilgi veya danışma için ücret ödemenize gerek yoktur.
 • Yazılı bir Vekaletname ve Sözleşme imzaladıktan sonra hızlıca işlemlere başlıyoruz.
 • Tüm müvekkillere davasına tam erişim ve süreci internet üzerinden takip etme imkanı sunuyoruz.

Siz de bu anlamda hukuki desteğe ihtiyaç duyuyorsanız referanslarımızı inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

Avrupa, Asya, Kanada ve ABD'deki bireylere ve tüzel kişilere hukuki destek sağlıyoruz.

Yurt Dışındaki Vasiyetname, Miras ve Gayrimenkul Davaları

Avrupa, Asya, ABD, Kanada ve İsrail'de vefat sonrası terk edilmiş mülkün aranıp bulunması ve gerekli hukuki işlemlerin gerçekleştirilmesi konusunda yeterli deneyime sahibiz.

Avrupa'da Trafik Kazası Tazminat Davaları

Avrupa'daki trafik kazası avukatımız, dava için gerekli tüm belgeleri hazırlamada size yardımcı olacak, mahkemede çıkarlarınızı temsil edecek ve yabancı sigorta şirketinden tazminat almanızı sağlayacaktır.

Avrupa'da Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davaları

Avrupa'daki sigorta şirketleri, ölümlü bir trafik kazası nedeniyle vefat edenlerin aile üyelerine tazminat talep edilmesini mümkün kılmaktadır.

Avrupa'da İş Kazası ve Meslek Hastalığı Tazminat Davaları

Avrupa'da Avukat firmasının avukatları, Avrupa'da yaşanılan iş kazaları ve meslek hastalıkları için sigorta şirketinden tazminat almanıza yardımcı olacaktır.

Uluslararası Tahkim

İşletmeler sürekli olarak yurt dışı ekonomik faaliyetlerini ve buna bağlı cirolarını artırmakta, yeni satış pazarlarına girmekte ve bu kapsamda yurt dışında yeni iş ortakları aramaktadır. Eğer yurt dışındaki partnerleriniz yasalara aykırı davranırsa, Avrupa'daki avukatlarımız imdada yetişir.

Mirasçılar için Soy Ağacı Çıkarma İşlemleri

Hukuk büromuz, 9 yılı aşkın bir süredir yakın akrabaların bulunmasına ve kayıp veya bilinmeyen varislerin izinin sürülmesine yardımcı oluyor.

Yurtdışındaki Kurumsal Anlaşmazlıklar

Şirketin kurulduğu ülke hangisi olursa olsun yöneticiler ve yatırımcılar arasındaki güven, yurtdışındaki işlerin refahı için oldukça önemlidir. Bu güven ve işbirliği bozulduğu takdirde yöneticiler ve yatırımcılar arasındaki kurumsal bir anlaşmazlığın, şirketin potansiyel geliri üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır.

Yurt Dışındaki Alacak Tahsili

Ödenmeyen faturalar, herhangi bir işletmenin mali açıdan zor duruma düşmesine yol açabilir. Özellikle yurt dışında size ödeme yapmayan karşı taraf ile uzun vadeli iş ilişkileriniz varsa, borçlu taraftan alacak tahsil etmek oldukça zor olabilir.

Telif Haklarınızı Dünya Çapında Korumak

Uluslararası telif hakkı yasası, web geliştiricilerinin, müzisyenlerin, sanatçıların, yazarların, fotoğrafçıların ve benzer alanda faaliyet gösteren diğer kişilerin çalışmalarının benzersizliğini ve bu çalışmaların getirebileceği herhangi bir maddi geliri koruma altına alır.

Ofislerimiz

Bizimle iletişime geçin

Hukuki danışmanlık almak istediğiniz alandaki soruları en kısa sürede yanıtlayacağız.

Ücretsiz Danışmanlık