Her ne kadar kurallara riayet etseniz de arabayla seyahat ederken, başka birinin ihmali nedeniyle trafik kazaların olması muhtemeldir. Nitekim dünya genelinde yaşanan trafik kazaları sonucu ortalama olarak her yıl 1.2 milyon kişi ya da her gün 3242 kişi hayatını kaybetmektedir.

Kendinizi benzer bir durumda bulursanız, yurt dışında karıştığınız trafik kazaları için deneyimli bir avukata ihtiyacınız olacaktır.

Sigorta şirketlerinden tazminat

Avrupa’da bir trafik kazasında mağdur olanlar için talep edilebilecek tazminat miktarı, trafik kazasının meydana geldiği ülkeye göre değişiklik gösterir. Avrupa’daki kaza avukatımız, gerekli tüm belgeleri toplamada size katkı sunacak, mahkemede çıkarlarınızı temsil edecek ve yabancı sigorta şirketinden tazminat almanıza yardımcı olacaktır.

Yurt dışındaki sigorta şirketlerinin sorumluluğu nedir?

Bir trafik kazasında yaralanan tüm mağdurlar, bu kazaya sebebiyet vermemeleri halinde kanunen tazminat alma hakkına sahiptir. Sigorta şirketi, trafik kazasında yaralanan kazazede için veya ölümlü bir kaza ise aile fertleri için tazminat ödemekle yükümlüdür.

İlginizi Çekebilir: Almanya’da Trafik Kazası Sonrası Tazminat

Avrupa’da trafik kazası mağdurlarına tazminat

Kazaya karışan şu kişilerin tazminat hakkı vardır:

 • Masum, kazada suçu olmayan sürücü,
 • Tüm yolcular (suçu sabit olup mahkum edilen arabanın yolcuları dahil),
 • Yayalar ve bisikletliler.

Suçlu bulunan sürücü kaza mahallini terk etse veya geçerli bir hukuki sorumluluk sigortasına sahip olmasa bile tazminat alabilirsiniz.

Trafik Kazası Sonrası Tazminat Türleri

Bir trafik kazası nedeniyle yaralanan kazazede, aşağıdakiler için tazminat alabilir:

 • Hayata ve sağlığa verilen zararların tazmini,
 • Tıbbi harcamalar için tazminat,
 • Rehabilitasyon hizmetleri için tazminat,
 • Hasta bakımı için tazminat,
 • Seyahat masrafları için tazminat,
 • Sizi tekerlekli sandalyeye mahkum hale getirdiği için tazminat,
 • Gerekli ise yeniden eğitim için tazminat,
 • Engellilik için aylık maaş,
 • Yaralanma nedeniyle artan ihtiyaçlar için tazminat,
 • Gelir kaybı için tazminat.

Yurt Dışında Ölümcül Kaza Tazminatı

Bir kişi yurt dışında meydana gelen trafik kazasında vefat ederse, birinci dereceden aile üyeleri aşağıdakiler için tazminat alabilir:

 • Mali destek kaybı,
 • Cenaze masrafları,
 • Psikolojik travma sonrası tedavi masrafları,
 • Destekten yoksun olma tazminatı,
 • Manevi tazminat.

Avrupa’da Avukat bürosu trafik kazası avukatının sunduğu hizmetler

Yurt dışındaki trafik kazası avukatımız, sigorta şirketleriyle olan uyuşmazlıklarda hukuki yardım sağlar. Ceza ihbarnamesine itiraz eder, trafik kazası mağdurlarının haklarını korur, dava süreci boyunca yardımcı olur.

Trafik Kazası sonrası sigortadan para alma ve tazminat davası desteği verdiğimiz ülkeler:

ve diğer Avrupa ülkelerinde trafik kazası avukatlarımız ile sizler için çalışıyoruz.

HİZMETLERİMİZ

Avrupa, Asya, Kanada ve ABD'deki bireylere ve tüzel kişilere hukuki destek sağlıyoruz.

Yurt Dışındaki Vasiyetname, Miras ve Gayrimenkul Davaları

Avrupa, Asya, ABD, Kanada ve İsrail'de vefat sonrası terk edilmiş mülkün aranıp bulunması ve gerekli hukuki işlemlerin gerçekleştirilmesi konusunda yeterli deneyime sahibiz.

Avrupa'da Trafik Kazası Tazminat Davaları

Avrupa'daki trafik kazası avukatımız, dava için gerekli tüm belgeleri hazırlamada size yardımcı olacak, mahkemede çıkarlarınızı temsil edecek ve yabancı sigorta şirketinden tazminat almanızı sağlayacaktır.

Avrupa'da Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davaları

Avrupa'daki sigorta şirketleri, ölümlü bir trafik kazası nedeniyle vefat edenlerin aile üyelerine tazminat talep edilmesini mümkün kılmaktadır.

Avrupa'da İş Kazası ve Meslek Hastalığı Tazminat Davaları

Avrupa'da Avukat firmasının avukatları, Avrupa'da yaşanılan iş kazaları ve meslek hastalıkları için sigorta şirketinden tazminat almanıza yardımcı olacaktır.

Uluslararası Tahkim

İşletmeler sürekli olarak yurt dışı ekonomik faaliyetlerini ve buna bağlı cirolarını artırmakta, yeni satış pazarlarına girmekte ve bu kapsamda yurt dışında yeni iş ortakları aramaktadır. Eğer yurt dışındaki partnerleriniz yasalara aykırı davranırsa, Avrupa'daki avukatlarımız imdada yetişir.

Mirasçılar için Soy Ağacı Çıkarma İşlemleri

Hukuk büromuz, 9 yılı aşkın bir süredir yakın akrabaların bulunmasına ve kayıp veya bilinmeyen varislerin izinin sürülmesine yardımcı oluyor.

Yurtdışındaki Kurumsal Anlaşmazlıklar

Şirketin kurulduğu ülke hangisi olursa olsun yöneticiler ve yatırımcılar arasındaki güven, yurtdışındaki işlerin refahı için oldukça önemlidir. Bu güven ve işbirliği bozulduğu takdirde yöneticiler ve yatırımcılar arasındaki kurumsal bir anlaşmazlığın, şirketin potansiyel geliri üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır.

Yurt Dışındaki Alacak Tahsili

Ödenmeyen faturalar, herhangi bir işletmenin mali açıdan zor duruma düşmesine yol açabilir. Özellikle yurt dışında size ödeme yapmayan karşı taraf ile uzun vadeli iş ilişkileriniz varsa, borçlu taraftan alacak tahsil etmek oldukça zor olabilir.

Telif Haklarınızı Dünya Çapında Korumak

Uluslararası telif hakkı yasası, web geliştiricilerinin, müzisyenlerin, sanatçıların, yazarların, fotoğrafçıların ve benzer alanda faaliyet gösteren diğer kişilerin çalışmalarının benzersizliğini ve bu çalışmaların getirebileceği herhangi bir maddi geliri koruma altına alır.

Ofislerimiz

Bizimle iletişime geçin

Hukuki danışmanlık almak istediğiniz alandaki soruları en kısa sürede yanıtlayacağız.

Ücretsiz Danışmanlık