hollanda Trafik Kazası Sonrası Tazminat
 • Gazanfer K.
  01-01-2023
  Google

  2022 yılında Almanya'da ikamet eden amcamın vefatını öğrendim. Yaşayan en yakın akrabası olduğum için zor bir seçim yapmam gerekiyordu: mirası kabul mu edeyim yoksa red mi? Çünkü bu konuda çok para harcamam gerekecekti. Aslında reddetmeye hazırdım, ama neyse ki Avrupa'da Avukat şirketini buldum. Büro, "dava kazanılmazsa ödeme yok" anlaşmasıyla çalışıyor ve işlerini hızlı ve verimli bir şekilde yapıyor! Almanya'nın haricinde diğer Avrupa ülkelerinde de miras davalarını yönettiklerini ve tüm süreç ile ilgilendiklerini öğrendim. İçim rahatladı. Yılın sonunda gerçek bir Yeni Yıl hediyesi aldım çünkü ev satıldı ve banka hesabıma para geldi:)) Yapılan iş için çok teşekkür ederim, kesinlikle tavsiye edeceğim!

 • Serhat A.
  03-02-2023
  Google

  Tazminat sürecinde emeği geçen herkese teşekkürler! Hollanda'da araçtaki yükü boşaltırken çok ağır bir şekilde yaralandım. Birkaç aydır da tüm tıbbi belgeleri topluyordum. Bu süreçte bir psikolog benimle çalıştı ve sonunda bu uzun zamandır beklenen an geldi. Rehabilitasyondan sonra sağlık durumumun düzeleceğine dair küçücük bir umut aldım. Bu tür bir rehabilitasyon ancak yurtdışında mümkündü, bu yüzden para benim için hayati önem taşıyordu. Avrupa'da Avukat firması gereken parayı sağlamak için tazminat noktasında çok yardımcı oldular.!

 • Yasin T.
  09-12-2022
  Google

  Başımdan geçen acı dolu hikaye şu şekilde. Yurt dışında çalışmaya gittim ve Belçika'da bir trafik kazasının kurbanı oldum. Bir sabah işe giderken arabamıza bir kamyon çarptı. O korkunç kazada iki kişi öldü ve ben mucizevi bir şekilde hayatta kaldım. Ağır yaralandım, omurga kırığı, bacağımda kırık ve diğer yaralanmalar ile ölümden döndüm. Avrupa'da Avukat şirketi, meslektaşıma sınır dışı işlemini iptal etmesi için de yardım etti. Arkadaşlarım da, bu avukatlar ile Belçika'da sigorta tazminatı talebinde bulunabileceğini söyledi. Firma yetkilileri beni ziyaret etti, gerekli tüm evrakları imzaladık ve kısa bir süre sonra tedavi için parayı transfer ettiler. Tedavi sürecinde avukatlar sürekli beni ziyaret etti, sağlığımı sordu ve benimle ilgilendi. Tamamen memnunum ve bu hukuk şirketini tavsiye ediyorum!

 • Deniz D.
  19-11-2022
  Google

  Babaannemin ABD'de vefatından sonra, Avrupa'da Avukat firması ile birlikte onun mal varlığını ve vasiyetini aramaya başladık. Genel olarak, ABD Büyükelçiliği'nde tercümanlık işleri, sertifika ile birlikte bilgi ve tüm belgelerin toplanması yaklaşık bir yıl sürdü. Ama hepsi başarıyla sona erdi, teşekkürler! Sizi tanıdıklarıma tavsiye edeceğim.

 • Aleyna K.
  05-06-2022
  Google

  Ağabeyim Avrupa'da uzun yıllar kamyon şoförü olarak çalıştı. Bu bahar Almanya'da korkunç bir trafik kazasında vefat etti. Ancak şimdi, Avrupa'da Avukat firması avukatlarının verimli çalışmaları sayesinde, sigorta şirketinden tazminatın tamamını aldık. Teşekkür ederim.

 • Hakan S.
  01-09-2022
  Google

  Oğlumla birlikte Polonya'daki Wroclaw LG fabrikasında çalıştım. İş kazası geçirdim ve sırtımdaki bir sakatlıktan sonra artık yürüyemeyeceğimi düşündüm. Oğlumla birlikte Transcarpathia'da yaşıyordum ve o sırada rehabilitasyon için paramız yoktu. Çok zor bir durumdu, çünkü işveren hastalık izninde maaşımı ödemeyi erteledi ve biz nereden yardım isteyeceğimizi bilmiyorduk. Sonra bir komşumuz, bir hukuk firmasının Polonya'da iş kazası ve mesleki yaralanmalar için tazminat almasına yardım ettiğini söyledi. İlk başta, dolandırıcılarla karşılaşmaktan çok korkuyorduk. Ancak Avrupa'da Avukat hukuk bürosu'nun avukatları oldukça profesyonel idi. Şirketin Polonya ofisinden bir avukat hastanemize geldi, tüm tıbbi konularda yardımcı oldu ve bir sözleşme imzaladı. 5 ay sonra rehabilitasyon için ilk büyük miktarı aldım. Onların yardımı olmadan kesinlikle asla ayağa kalkamazdım! Tüm arkadaşlarıma Avrupa'da Avukat firmasının Polonya avukatlarıyla birlikte çalışmalarını tavsiye ediyorum çünkü onlar her zaman yurtdışında yaşayan Türklere yardım etmeye çalışıyorlar!

 • Yakup D.
  04-11-2022
  Google

  Avrupa'da Avukat firmasını tesadüfen buldum, köyümden birisi onlardan bahsetti. 8 yıl önce Almanya'da trafik kazası geçirdim. Yaya geçidinde araba bana çarptı. Firma yetkilisine durumumu anlattım. Avukat, Almanya'da geçirdiğim trafik kazası sonrası tazminat alma hakkım olduğunu söyledi. Bir anlaşma imzaladık ve şirket tazminat sürecini başlattı. Kısa bir süre sonra, Almanya'dan bir temsilcim ve avukatım olduğunu söyleyen Bay Darek H.tarafından bir telefon aldım. Araba kazasından sonra hastanede bazı belgeler imzaladığımı hatırladım ama bu sözler beni şok etti. Avukat Darek H.'nin kazadan sonra aldığım yaralar için tazminat olarak 10.000 EUR aldığı ortaya çıktı. Banka hesabıma herhangi bir para transfer etmedi! Advokat v Europe firmasının avukatları, önceki avukattan tüm fonların iade edileceğine dair bana telefonla güvence verdi. Ek olarak, sigorta şirketinden alınan tazminat miktarını artırma şansı olduğunu da söyledi. Üç ay sonra, önceki avukattan gelen para banka hesabıma aktarıldı! Avukatlar ayrıca, sağlık durumum bu süre zarfında önemli ölçüde kötüleştiğinden, ek tazminat olarak sigorta şirketine 32.000 EUR tutarında dava açtı. Bozulmanın nedeni 8 yıl önce meydana gelen bir kazaydı. Advokat v Europe firmasının avukatlarının taahhüt edilen tüm yükümlülüklere uyacağına sizi temin ederim ve onları tavsiye ederim! İnsanların yararına başarılı bir şekilde çalışmalarını diliyorum!

 • Aleyna A.
  03-01-2023
  Google

  Fransa'da geçirdiğim bir kazadan sonra bu avukatlar bana çok yardımcı oldular. Kaza sonucu kolum ve iki kaburgam kırıldı ve bir sarsıntı geçirdim. Daha sonra kolumdan iki ameliyat geçirdim. Avrupa'da Avukat firmasının bir temsilcisi bana geldi ve yardım teklif etti. İlk başta, bir hukuk bürosunun herhangi bir ön ödeme olmadan bile yardım etmeye hazır olacağına inanmadım. Çünkü Fransa'da para vermeden bir hizmet almak oldukça zordur. Ancak bu firma farklı idi. Bir anlaşma imzaladım ve üç hafta sonra bana para aktardılar. Ödemenin sadece ilk kısmı olduğunu ve daha fazlası için beklememiz gerektiğini söylediler. Bir ay sonra tekrar bir temsilci geldi, tazminatın ikinci kısmını getirdi ve yine de bir dava olacağını söyledi. Beni mahkemeye getirdiler, otel konaklama ve yemek masraflarımı karşıladılar. Mahkemede ifade verdim. Avukatlar, hakimin hangi soruları soracağını ve bunlara nasıl cevap verileceğini açıkladı. Benimle ilgilendiler. Tazminat miktarını artırmak için Fransa'dan uzman bir doktor beni muayene etti. Seyahatin tüm masraflarını hukuk firmasının ödediğini belirtmek isterim. Bunun için teşekkür ederim! Mahkeme sona erdi, tazminat miktarı beklediğimin çok üzerindeydi. Artık fiziksel ve psikolojik rehabilitasyona hazırdım.

Bir trafik kazasında olayın ciddiyeti ne olursa olsun, olaya karışan kişiler için travmatik bir deneyim olabilir ve hayatınızın birçok alanında üzerinizde kalıcı etkiler bırakabilir. Hollanda ‘da yaşayan biri olabilirsiniz veya tatil amaçlı ziyaret esnasında Hollanda’da trafik kazası geçirmiş olabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz bu kaza neticesinde siz veya tanıdığınız biri yaralanmış hatta ölmüş olabilir. Bu durumda yaralanan kişi veya ölen kişinin mirasçıları tazminat almaya hak kazanmaktadır.

Avrupa Avukat hukuk bürosunun uzman avukatları hak ettiğiniz tazminatı almakla ilgilenecektir. Hukuk büromuz sonuç odaklı bir fiyat politikası takip ettiği için başlangıçta herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Hollanda Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Davası

Bir trafik kazasından sonra bedensel olarak yaralanabilir veya psikolojik olarak şikayetlerle baş başa kalabilirsiniz.

Bir trafik kazasından sonra meydana gelebilecek en yaygın yaralanma türü boyun yaralanmalarıdır. Boyun ağrısı, boyun sertliği, zedelenme vs. örnek gösterilebilir.

Trafik kazasında yaralanan mağdurun kusurlu aracın sigorta şirketinden alabileceği tazminat hakkı söz konusudur. Hollanda’da geçirmiş olduğunuz bir trafik kazası sonrasında yaralanmanız halinde aşağıdaki durumlarda sigorta şirketinden tazminat alabilirsiniz.

 1. Seyahat masrafları: Trafik kazası sebebiyle gittiğiniz tıbbi randevulara veya kaza sebebiyle kullanamadığınız uçak, otobüs bileti vb. sebeplerle yapılan masraflardır.
 2. Bakım giderleri: Yaralanma sonucu tedavi sürecinizdeki her türlü desteğin maliyetini ifade etmektedir.
 3. Kazanç kaybı: Kaza sebebiyle işe gidememeniz neticesinde mahrum kalabileceğiniz kazancı ifade etmektedir veya kaza sebebiyle işinden olmanız halindeki kayıplarınızdır.
 4. Kişisel mal hasarı: Kaza anında hasar görmüş olan herhangi bir eşyanız mal hasarı olarak adlandırılacaktır.
 5. Genel zararlar: Araba kazasının etkisi tahmin edilenden çok daha büyük olabilir. Meydana gelen gerçek yaralanmanın yanı sıra kazanın mağdurda oluşturabilecek acı ve ıstırap da söz konusudur. Bu gibi durumlarda ayrıca tazminat (manevi tazminat) hakkınız vardır.

Sigorta şirketi saydığımız bu masrafları ve mağdurun hak ettiği tazminatı ödemek zorundadır. Avrupa Avukat hukuk bürosu olarak sigorta şirketinden tazminatınızı alabiliriz. Eğer sigorta şirketi ile anlaşamamanız durumunda dava açmak suretiyle hakkınızı sonuna kadar savunacağımızdan emin olabilirsiniz.  

Hollanda Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davası

Meydana gelen bir trafik kazası ölümle de sonuçlanabilir. Bu durumda ölen kişinin mirasçılarının tazminat hakkı bulunur. Ölen kişinin genellikle çocukları, anne ve babaları, kardeşleri, büyükanne ve büyükbabaları, torunları, amcası ve teyzesidir. Fakat sadece bu kişilerle sınırlı değildir.

Yakınının ölmesinden derin acı ve ıstırap duyan 3. bir kişide tazminat talep edebilir. Örneğin vefat eden kişinin en yakın arkadaşı veya onun yardımıyla hayatını idame ettiren bir kişi de tazminat talep edebilir.

Hollanda’da trafiğe çıkacak olan her araç kanunen üçüncü şahıs mali mesuliyet sigortası (wettelijke aansprakelijkheid) yaptırmak zorundadır. Aslında sigorta yaptırmak kesinlikle sizin yararınıza olan bir durumdur. Çünkü arabanıza verilen hasar veya arabanızın verdiği hasar yüksek miktarlarda çıkabilir. Ayrıca kazalarda bedeni hasarlar da meydana gelebilir.

Hollanda’da Araba Kazası Mağdurlarına Tazminat Hesaplama

Muhtemelen Hollanda’daki karışmış olduğunuz trafik kazasından ne kadar tazminat alacağınızı bilmek istersiniz, fakat bilinmelidir her olay tamamen farklıdır. Bu nedenle sizinle konuşmadan bir miktar tahmin etmek veya hesaplamak imkansızdır. Bir örnek vermek gerekirse;

 • Küçük yüz yara izi              1.000 £ ila 2.200 £
 • Yüzde yara izi(Kısa mesafeden görülebilir)  6.000 £ ila 11.000 £
 • Şiddetli yara izi                   Maksimum 62.000 £’a kadar

Tazminat ödenmesi söz konusu olabilecektir. Her durum özeldir ve sizin durumunuzun da kendine has özel durumları vardır. Avrupa Avukat hukuk bürosu olarak uzman avukatlarımızla özel durumunuzu irdeleyip hak ettiğiniz tazminatı size kazandırmak için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Hollanda’da Trafik Kazası Sonrası Yapılacaklar

Bir trafik kazasına karıştığınızda ilk yapmanız gereken öncelikle sakin olmaktır ve araç çalışır haldeyse aracı kapatmaktır. Araç yolu kapatıyorsa, dörtlü flaşör kullanın ve karşıdan gelen araçları uyarmak için olay yerinden 30m uzağa iki tarafa da kırmızı bir uyarı üçgeni yerleştirin.

Eğer kaza ciddi değilse kazaya karışan araç sahipleri aralarında bir tutanak doldurabilirler. Ancak kaza yerinin fotoğraflarını çekmeyi unutmamalıdırlar.

Eğer kaza ölümlü ve yaralanmalı bir kaza ise aşağıdaki adımları takip etmeleri gerekmektedir;

 1. Polise arayın ve gerekirse ambulans çağırın: 112
 2. Polis, kazanın ayrıntılarını açıklayan resmi bir tutanak hazırlayacak ve olaya karışan tüm kişilerin kişisel bilgilerini not edecektir.
 3. Kaza tutanağının bir örneği yazılı olarak polisten istenebilecektir; kazanın meydana geldiği zaman ve yeri belirtin ve ilgili araç kayıt numaralarını ekleyin.
 4. Polisin olay mahalline gelmemesi halinde, olaya karışan tüm tarafların, tanıkların, bilgileri alınmak zorundadır. Eğer kazayı gören güvenlik kamerası veya işyeri kamerası varsa alınmak zorundadır.
 5. Kazanın fotoğrafını kesinlikle çekmelisiniz.

Eğer olay yerinden bilgi vermeden ayrılırsanız suç işlemiş sayılırsınız ceza kanununa göre yargılanırsınız.

İlginizi Çekebilir: Bulgaristan’da Trafik Kazası Sonrası Yapılacaklar

Trafik Kazası Sonrası Yaralanma için Garanti Fonundan Para Alma

Eğer Hollanda’da trafik kazası sonucunda yaralandı iseniz ve maddi hasarınız varsa şu durumlarda Karayolu Trafik Garanti Fonu’na ( Waarborgfonds Motorverkeer) tazminat talebinde bulunabilirsiniz:

 • Kusurlu taraf bilinmiyorsa,
 • Kusurlu taraf biliniyorsa ancak araç çalıntı ise,
 • Kusurlu taraf biliniyor ancak aracın sigortası yok ise,
 • Kusurlu tarafın sigorta şirketi iflas ermiş ise,
 • Kusurlu taraf sigorta yükümlülüğünden muaf ise.

Yukarıdaki durumlarda Garanti Fonu’nun web sitesinden 14 gün içinde başvuruda bulunabilirsiniz. 

Hollanda’da Kaza Durumunda Polise Nasıl Ulaşılabilir?

Trafik kazası yaşamanız durumunda en kısa sürede Hollanda Polisi ile iletişime geçmelisiniz. Halka açık e-posta adresleri bulunmadığından telefonla görüşebilirsiniz.

Hollanda’da iseniz

Acil durumlarda

 • Acil durum numarası: 112 (ücretsiz)
 • İşitme engelli veya işitme güçlüğü çeken kişiler için metin telefonu: 0800-8112 (ücretsiz)

Acil olmayan durumlarda (sorular veya randevu için):

 • Yerel polis: 0900-8844* (ücretli)
 • İşitme engelli  veya işitme güçlüğü çeken kişiler için metin telefonu: 0900-1844* (ücretli)
 • Suçu Anonim Olarak Bildirmek için: 0800-7000 (ücretsiz)

* Bu görüşmelerin dakikası 2,8 senttir.

Hollanda dışında iseniz

Hollanda Polisi +31-343 57 8844

Sosyal medya

Acil olmayan sorularınız için sosyal medyadan da ulaşabilirsiniz.

Twitter: @Politie. Facebook: Politie Nederland.

Avrupa Avukat Hukuk Bürosu

Avrupa Birliği’nde kişinin kendi ülkesi dışındaki trafik kazalarına ilişkin 5. Kasko Direktifi yürürlüktedir: Trafik kazasından mağdur olan kişiler artık kusurlu tarafın sigorta şirketinden kolay bir şekilde tazminat talep edebileceklerdir. Bu talepler, mağdurun ülkesindeki yabancı sigortacının temsilcisine sunulur.

 Avrupa Avukat hukuk bürosu tüm süreci lehinize olacak şekilde takip eder ve alabileceğiniz maksimum tazminatı kazanmanızı sağlar.