Almanya'da Trafik Kazası Sonrası Tazminat
 • Serhat A.
  03-02-2023
  Google

  Tazminat sürecinde emeği geçen herkese teşekkürler! Hollanda'da araçtaki yükü boşaltırken çok ağır bir şekilde yaralandım. Birkaç aydır da tüm tıbbi belgeleri topluyordum. Bu süreçte bir psikolog benimle çalıştı ve sonunda bu uzun zamandır beklenen an geldi. Rehabilitasyondan sonra sağlık durumumun düzeleceğine dair küçücük bir umut aldım. Bu tür bir rehabilitasyon ancak yurtdışında mümkündü, bu yüzden para benim için hayati önem taşıyordu. Avrupa'da Avukat firması gereken parayı sağlamak için tazminat noktasında çok yardımcı oldular.!

 • Aleyna K.
  05-06-2022
  Google

  Ağabeyim Avrupa'da uzun yıllar kamyon şoförü olarak çalıştı. Bu bahar Almanya'da korkunç bir trafik kazasında vefat etti. Ancak şimdi, Avrupa'da Avukat firması avukatlarının verimli çalışmaları sayesinde, sigorta şirketinden tazminatın tamamını aldık. Teşekkür ederim.

 • Deniz D.
  19-11-2022
  Google

  Babaannemin ABD'de vefatından sonra, Avrupa'da Avukat firması ile birlikte onun mal varlığını ve vasiyetini aramaya başladık. Genel olarak, ABD Büyükelçiliği'nde tercümanlık işleri, sertifika ile birlikte bilgi ve tüm belgelerin toplanması yaklaşık bir yıl sürdü. Ama hepsi başarıyla sona erdi, teşekkürler! Sizi tanıdıklarıma tavsiye edeceğim.

 • Yakup D.
  04-11-2022
  Google

  Avrupa'da Avukat firmasını tesadüfen buldum, köyümden birisi onlardan bahsetti. 8 yıl önce Almanya'da trafik kazası geçirdim. Yaya geçidinde araba bana çarptı. Firma yetkilisine durumumu anlattım. Avukat, Almanya'da geçirdiğim trafik kazası sonrası tazminat alma hakkım olduğunu söyledi. Bir anlaşma imzaladık ve şirket tazminat sürecini başlattı. Kısa bir süre sonra, Almanya'dan bir temsilcim ve avukatım olduğunu söyleyen Bay Darek H.tarafından bir telefon aldım. Araba kazasından sonra hastanede bazı belgeler imzaladığımı hatırladım ama bu sözler beni şok etti. Avukat Darek H.'nin kazadan sonra aldığım yaralar için tazminat olarak 10.000 EUR aldığı ortaya çıktı. Banka hesabıma herhangi bir para transfer etmedi! Advokat v Europe firmasının avukatları, önceki avukattan tüm fonların iade edileceğine dair bana telefonla güvence verdi. Ek olarak, sigorta şirketinden alınan tazminat miktarını artırma şansı olduğunu da söyledi. Üç ay sonra, önceki avukattan gelen para banka hesabıma aktarıldı! Avukatlar ayrıca, sağlık durumum bu süre zarfında önemli ölçüde kötüleştiğinden, ek tazminat olarak sigorta şirketine 32.000 EUR tutarında dava açtı. Bozulmanın nedeni 8 yıl önce meydana gelen bir kazaydı. Advokat v Europe firmasının avukatlarının taahhüt edilen tüm yükümlülüklere uyacağına sizi temin ederim ve onları tavsiye ederim! İnsanların yararına başarılı bir şekilde çalışmalarını diliyorum!

 • Aleyna A.
  03-01-2023
  Google

  Fransa'da geçirdiğim bir kazadan sonra bu avukatlar bana çok yardımcı oldular. Kaza sonucu kolum ve iki kaburgam kırıldı ve bir sarsıntı geçirdim. Daha sonra kolumdan iki ameliyat geçirdim. Avrupa'da Avukat firmasının bir temsilcisi bana geldi ve yardım teklif etti. İlk başta, bir hukuk bürosunun herhangi bir ön ödeme olmadan bile yardım etmeye hazır olacağına inanmadım. Çünkü Fransa'da para vermeden bir hizmet almak oldukça zordur. Ancak bu firma farklı idi. Bir anlaşma imzaladım ve üç hafta sonra bana para aktardılar. Ödemenin sadece ilk kısmı olduğunu ve daha fazlası için beklememiz gerektiğini söylediler. Bir ay sonra tekrar bir temsilci geldi, tazminatın ikinci kısmını getirdi ve yine de bir dava olacağını söyledi. Beni mahkemeye getirdiler, otel konaklama ve yemek masraflarımı karşıladılar. Mahkemede ifade verdim. Avukatlar, hakimin hangi soruları soracağını ve bunlara nasıl cevap verileceğini açıkladı. Benimle ilgilendiler. Tazminat miktarını artırmak için Fransa'dan uzman bir doktor beni muayene etti. Seyahatin tüm masraflarını hukuk firmasının ödediğini belirtmek isterim. Bunun için teşekkür ederim! Mahkeme sona erdi, tazminat miktarı beklediğimin çok üzerindeydi. Artık fiziksel ve psikolojik rehabilitasyona hazırdım.

 • Yasin T.
  09-12-2022
  Google

  Başımdan geçen acı dolu hikaye şu şekilde. Yurt dışında çalışmaya gittim ve Belçika'da bir trafik kazasının kurbanı oldum. Bir sabah işe giderken arabamıza bir kamyon çarptı. O korkunç kazada iki kişi öldü ve ben mucizevi bir şekilde hayatta kaldım. Ağır yaralandım, omurga kırığı, bacağımda kırık ve diğer yaralanmalar ile ölümden döndüm. Avrupa'da Avukat şirketi, meslektaşıma sınır dışı işlemini iptal etmesi için de yardım etti. Arkadaşlarım da, bu avukatlar ile Belçika'da sigorta tazminatı talebinde bulunabileceğini söyledi. Firma yetkilileri beni ziyaret etti, gerekli tüm evrakları imzaladık ve kısa bir süre sonra tedavi için parayı transfer ettiler. Tedavi sürecinde avukatlar sürekli beni ziyaret etti, sağlığımı sordu ve benimle ilgilendi. Tamamen memnunum ve bu hukuk şirketini tavsiye ediyorum!

 • Gazanfer K.
  01-01-2023
  Google

  2022 yılında Almanya'da ikamet eden amcamın vefatını öğrendim. Yaşayan en yakın akrabası olduğum için zor bir seçim yapmam gerekiyordu: mirası kabul mu edeyim yoksa red mi? Çünkü bu konuda çok para harcamam gerekecekti. Aslında reddetmeye hazırdım, ama neyse ki Avrupa'da Avukat şirketini buldum. Büro, "dava kazanılmazsa ödeme yok" anlaşmasıyla çalışıyor ve işlerini hızlı ve verimli bir şekilde yapıyor! Almanya'nın haricinde diğer Avrupa ülkelerinde de miras davalarını yönettiklerini ve tüm süreç ile ilgilendiklerini öğrendim. İçim rahatladı. Yılın sonunda gerçek bir Yeni Yıl hediyesi aldım çünkü ev satıldı ve banka hesabıma para geldi:)) Yapılan iş için çok teşekkür ederim, kesinlikle tavsiye edeceğim!

 • Hakan S.
  01-09-2022
  Google

  Oğlumla birlikte Polonya'daki Wroclaw LG fabrikasında çalıştım. İş kazası geçirdim ve sırtımdaki bir sakatlıktan sonra artık yürüyemeyeceğimi düşündüm. Oğlumla birlikte Transcarpathia'da yaşıyordum ve o sırada rehabilitasyon için paramız yoktu. Çok zor bir durumdu, çünkü işveren hastalık izninde maaşımı ödemeyi erteledi ve biz nereden yardım isteyeceğimizi bilmiyorduk. Sonra bir komşumuz, bir hukuk firmasının Polonya'da iş kazası ve mesleki yaralanmalar için tazminat almasına yardım ettiğini söyledi. İlk başta, dolandırıcılarla karşılaşmaktan çok korkuyorduk. Ancak Avrupa'da Avukat hukuk bürosu'nun avukatları oldukça profesyonel idi. Şirketin Polonya ofisinden bir avukat hastanemize geldi, tüm tıbbi konularda yardımcı oldu ve bir sözleşme imzaladı. 5 ay sonra rehabilitasyon için ilk büyük miktarı aldım. Onların yardımı olmadan kesinlikle asla ayağa kalkamazdım! Tüm arkadaşlarıma Avrupa'da Avukat firmasının Polonya avukatlarıyla birlikte çalışmalarını tavsiye ediyorum çünkü onlar her zaman yurtdışında yaşayan Türklere yardım etmeye çalışıyorlar!

Trafik kazası insanın başına gelebilecek en kötü olaylardan birisidir. Hele bir de başka bir ülkede kazaya karışmak büyük bir sorundur. Çünkü her ülkenin kendine has kanunları, sigorta şirketlerinin işleyişi ve diğer birçok etmen konuyu olduça karmaşık hale getirir.

Bu nedenle, Almanya’da trafik kazası geçirenlerin kesinlikle bir avukatın yardımına ihtiyacı olacaktır. Profesyonel bir avukat tam olarak ne yapılması gerektiğini bilir ve müvekkilinin çıkarları doğrultusunda hareket eder. 

Avrupa’da Avukat hukuk bürosunun uzman avukatları, kazadan kimin sorumlu olduğuna bakılmaksızın sorunu çözerek bu sıkıntılı süreçten en az kayıpla çıkmanızı sağlıyor. Bununla birlikte trafik kazası sonrası tazminat davalarında sigorta şirketlerinden alabileceğiniz maksimum tazminatı kazanmanıza yardımcı oluyor.

Almanya Trafik Kazası İstatistikleri

Yayınlanan istatistiklere göre Almanya’da 2021 yılında 321 bin kişi trafik kazasında yaralandı. Önceki yıllara göre yaşanan kazalarda düşüş olsa da hala dikkat edilmesi gereken bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Üstelik trafik kazasına karışmanız sadece araba kullanırken yaşanmıyor. Motosiklet veya bisiklet kullanırken hatta yaya halinde iken bile trafik kazasına dahil olabilirsiniz. 

Eğer bu tarz bir senaryo içinde kendinizi bulursanız hem Almanya’daki trafik hukuku hem de sigorta şirketlerinin prosedürleri içinden en avantajlı çıkmak için trafik kazalarında uzman bir avukatla çalışmanız size oldukça fayda sağlayacaktır.

Almanya’da Trafik Hukuk Sigortasının Önemi

Her yıl 2 milyondan fazla trafik kazasının gerçekleştiği bir ülkede sizin de istenmeyen bu duruma karışmanız muhtemel. Her ne kadar gerekli önlemleri alsanız da karşı tarafın dikkatsizliği, kurallara uymaması veya alkollü araç kullanması nedeniyle zarar görebilirsiniz.

Kazayı engelleyemesek de kaza sonrası oluşan zararları karşılamanın bir yolu var. Almanya’daki sigorta şirketleri, yaralanmalı veya ölümlü trafik kazası sonrası zararları tanzim etme noktasında hizmet veriyor.

Özellikle oldukça masraflı olan bilirkişi raporu, avukatlık ücreti ve mahkeme masrafları gibi konularda yapılacak harcamaları karşılıyor. Ancak bu sürecin uzman bir avukat tarafından yürütülmesi oldukça önemli çünkü Almanya’da trafik kazası sonrası birçok vatandaş sigorta şirketinden alması gerekenden daha az ödeme alıyor.

Almanya’da bir trafik kazası durumunda neden bir avukata ihtiyacınız var?

Olay yerinde bir sigorta avukatı göründüğünde, Almanya’daki bir trafik kazası çözümsüz bir sorun olmaktan çıkıyor. Tecrübeli bir avukat size şu konularda hizmet verir:

 • Olay yerinde polis ile iletişime geçerek sizin kazanın verdiği şok ile aleyhinize kullanılabilecek beyanların önüne geçer,
 • Sigorta şirketleri ile temas kurar ve olası anlaşmazlıkları üstlenir,
 • Süreç için gerekli yasal belgelerin hazırlanması ile ilgilenir,
 • Sigorta şirketi ile anlaşılamaz ise tazminat davası ile mahkeme yoluna gider,
 • Mahkemede çıkarların korur.

Sonuç olarak yargı perspektifini değerlendirmek, kazanın mağdurlarına tazminat ödenmesini sağlamak ve ortaya çıkabilecek hukuki sorunları çözmek için Avrupa’da bir trafik kazası avukatı gereklidir.

Avrupa’da Avukat hukuk bürosunun tecrübesi

Sürücü veya mağdur sorunu kendi başına çözmeye çalışırsa, kaybetme riskiyle karşı karşıya kalır. Almanya’da, sigorta sözleşmelerinin hazırlanmasının tüm inceliklerine aşina olan ve tazminatın nasıl alınacağını tam olarak bilen bir Avrupa’da Avukat uzmanları en büyük yardımcınız olacaktır.

Üstelik siz sigorta şirketinden ödeme almadan sizden herhangi bir avukatlık ücreti talep edilmez.

Sonuç olarak Almanya’da trafik kazası yaşarsanız öncelikli olarak sakin kalmayı denemelisiniz. Ardından vakit kaybetmeden Avrupa’da Avukat uzmanlarıyla iletişime geçmeli ve bu süreçte aleyhinize işleyecek fiil ve beyanlardan uzak durmalısınız.