romanya trafik kazası sonrası sigorta şirketinden para alma
 • Aleyna A.
  03-01-2023
  Google

  Fransa'da geçirdiğim bir kazadan sonra bu avukatlar bana çok yardımcı oldular. Kaza sonucu kolum ve iki kaburgam kırıldı ve bir sarsıntı geçirdim. Daha sonra kolumdan iki ameliyat geçirdim. Avrupa'da Avukat firmasının bir temsilcisi bana geldi ve yardım teklif etti. İlk başta, bir hukuk bürosunun herhangi bir ön ödeme olmadan bile yardım etmeye hazır olacağına inanmadım. Çünkü Fransa'da para vermeden bir hizmet almak oldukça zordur. Ancak bu firma farklı idi. Bir anlaşma imzaladım ve üç hafta sonra bana para aktardılar. Ödemenin sadece ilk kısmı olduğunu ve daha fazlası için beklememiz gerektiğini söylediler. Bir ay sonra tekrar bir temsilci geldi, tazminatın ikinci kısmını getirdi ve yine de bir dava olacağını söyledi. Beni mahkemeye getirdiler, otel konaklama ve yemek masraflarımı karşıladılar. Mahkemede ifade verdim. Avukatlar, hakimin hangi soruları soracağını ve bunlara nasıl cevap verileceğini açıkladı. Benimle ilgilendiler. Tazminat miktarını artırmak için Fransa'dan uzman bir doktor beni muayene etti. Seyahatin tüm masraflarını hukuk firmasının ödediğini belirtmek isterim. Bunun için teşekkür ederim! Mahkeme sona erdi, tazminat miktarı beklediğimin çok üzerindeydi. Artık fiziksel ve psikolojik rehabilitasyona hazırdım.

 • Hakan S.
  01-09-2022
  Google

  Oğlumla birlikte Polonya'daki Wroclaw LG fabrikasında çalıştım. İş kazası geçirdim ve sırtımdaki bir sakatlıktan sonra artık yürüyemeyeceğimi düşündüm. Oğlumla birlikte Transcarpathia'da yaşıyordum ve o sırada rehabilitasyon için paramız yoktu. Çok zor bir durumdu, çünkü işveren hastalık izninde maaşımı ödemeyi erteledi ve biz nereden yardım isteyeceğimizi bilmiyorduk. Sonra bir komşumuz, bir hukuk firmasının Polonya'da iş kazası ve mesleki yaralanmalar için tazminat almasına yardım ettiğini söyledi. İlk başta, dolandırıcılarla karşılaşmaktan çok korkuyorduk. Ancak Avrupa'da Avukat hukuk bürosu'nun avukatları oldukça profesyonel idi. Şirketin Polonya ofisinden bir avukat hastanemize geldi, tüm tıbbi konularda yardımcı oldu ve bir sözleşme imzaladı. 5 ay sonra rehabilitasyon için ilk büyük miktarı aldım. Onların yardımı olmadan kesinlikle asla ayağa kalkamazdım! Tüm arkadaşlarıma Avrupa'da Avukat firmasının Polonya avukatlarıyla birlikte çalışmalarını tavsiye ediyorum çünkü onlar her zaman yurtdışında yaşayan Türklere yardım etmeye çalışıyorlar!

 • Deniz D.
  19-11-2022
  Google

  Babaannemin ABD'de vefatından sonra, Avrupa'da Avukat firması ile birlikte onun mal varlığını ve vasiyetini aramaya başladık. Genel olarak, ABD Büyükelçiliği'nde tercümanlık işleri, sertifika ile birlikte bilgi ve tüm belgelerin toplanması yaklaşık bir yıl sürdü. Ama hepsi başarıyla sona erdi, teşekkürler! Sizi tanıdıklarıma tavsiye edeceğim.

 • Yakup D.
  04-11-2022
  Google

  Avrupa'da Avukat firmasını tesadüfen buldum, köyümden birisi onlardan bahsetti. 8 yıl önce Almanya'da trafik kazası geçirdim. Yaya geçidinde araba bana çarptı. Firma yetkilisine durumumu anlattım. Avukat, Almanya'da geçirdiğim trafik kazası sonrası tazminat alma hakkım olduğunu söyledi. Bir anlaşma imzaladık ve şirket tazminat sürecini başlattı. Kısa bir süre sonra, Almanya'dan bir temsilcim ve avukatım olduğunu söyleyen Bay Darek H.tarafından bir telefon aldım. Araba kazasından sonra hastanede bazı belgeler imzaladığımı hatırladım ama bu sözler beni şok etti. Avukat Darek H.'nin kazadan sonra aldığım yaralar için tazminat olarak 10.000 EUR aldığı ortaya çıktı. Banka hesabıma herhangi bir para transfer etmedi! Advokat v Europe firmasının avukatları, önceki avukattan tüm fonların iade edileceğine dair bana telefonla güvence verdi. Ek olarak, sigorta şirketinden alınan tazminat miktarını artırma şansı olduğunu da söyledi. Üç ay sonra, önceki avukattan gelen para banka hesabıma aktarıldı! Avukatlar ayrıca, sağlık durumum bu süre zarfında önemli ölçüde kötüleştiğinden, ek tazminat olarak sigorta şirketine 32.000 EUR tutarında dava açtı. Bozulmanın nedeni 8 yıl önce meydana gelen bir kazaydı. Advokat v Europe firmasının avukatlarının taahhüt edilen tüm yükümlülüklere uyacağına sizi temin ederim ve onları tavsiye ederim! İnsanların yararına başarılı bir şekilde çalışmalarını diliyorum!

 • Gazanfer K.
  01-01-2023
  Google

  2022 yılında Almanya'da ikamet eden amcamın vefatını öğrendim. Yaşayan en yakın akrabası olduğum için zor bir seçim yapmam gerekiyordu: mirası kabul mu edeyim yoksa red mi? Çünkü bu konuda çok para harcamam gerekecekti. Aslında reddetmeye hazırdım, ama neyse ki Avrupa'da Avukat şirketini buldum. Büro, "dava kazanılmazsa ödeme yok" anlaşmasıyla çalışıyor ve işlerini hızlı ve verimli bir şekilde yapıyor! Almanya'nın haricinde diğer Avrupa ülkelerinde de miras davalarını yönettiklerini ve tüm süreç ile ilgilendiklerini öğrendim. İçim rahatladı. Yılın sonunda gerçek bir Yeni Yıl hediyesi aldım çünkü ev satıldı ve banka hesabıma para geldi:)) Yapılan iş için çok teşekkür ederim, kesinlikle tavsiye edeceğim!

 • Aleyna K.
  05-06-2022
  Google

  Ağabeyim Avrupa'da uzun yıllar kamyon şoförü olarak çalıştı. Bu bahar Almanya'da korkunç bir trafik kazasında vefat etti. Ancak şimdi, Avrupa'da Avukat firması avukatlarının verimli çalışmaları sayesinde, sigorta şirketinden tazminatın tamamını aldık. Teşekkür ederim.

 • Serhat A.
  03-02-2023
  Google

  Tazminat sürecinde emeği geçen herkese teşekkürler! Hollanda'da araçtaki yükü boşaltırken çok ağır bir şekilde yaralandım. Birkaç aydır da tüm tıbbi belgeleri topluyordum. Bu süreçte bir psikolog benimle çalıştı ve sonunda bu uzun zamandır beklenen an geldi. Rehabilitasyondan sonra sağlık durumumun düzeleceğine dair küçücük bir umut aldım. Bu tür bir rehabilitasyon ancak yurtdışında mümkündü, bu yüzden para benim için hayati önem taşıyordu. Avrupa'da Avukat firması gereken parayı sağlamak için tazminat noktasında çok yardımcı oldular.!

 • Yasin T.
  09-12-2022
  Google

  Başımdan geçen acı dolu hikaye şu şekilde. Yurt dışında çalışmaya gittim ve Belçika'da bir trafik kazasının kurbanı oldum. Bir sabah işe giderken arabamıza bir kamyon çarptı. O korkunç kazada iki kişi öldü ve ben mucizevi bir şekilde hayatta kaldım. Ağır yaralandım, omurga kırığı, bacağımda kırık ve diğer yaralanmalar ile ölümden döndüm. Avrupa'da Avukat şirketi, meslektaşıma sınır dışı işlemini iptal etmesi için de yardım etti. Arkadaşlarım da, bu avukatlar ile Belçika'da sigorta tazminatı talebinde bulunabileceğini söyledi. Firma yetkilileri beni ziyaret etti, gerekli tüm evrakları imzaladık ve kısa bir süre sonra tedavi için parayı transfer ettiler. Tedavi sürecinde avukatlar sürekli beni ziyaret etti, sağlığımı sordu ve benimle ilgilendi. Tamamen memnunum ve bu hukuk şirketini tavsiye ediyorum!

Romanya, trafikte birim kişi sayısı başına en çok bireyin hayatını kaybettiği Avrupa Birliği ülkesi durumunda. Avrupa Konseyi’nin araştırmasına göre Avrupa genelinde ölümlü trafik kazası sayısı pandemi öncesi döneme göre hala çok düşük olsa da 2020’ye göre küçük bir yükseliş yaşanmış.

Şimdi bu ülkede bir trafik kazası geçirdiğinizde neler yapmanız gerekebileceğini, neden sizi temsil edip tüm haklarınızı koruyacak bir Romanya trafik kazası avukatı ihtiyacınız olduğunu, Romanya trafik kazası sigortası üzerine uzmanlaşmış profesyonellerin size ne gibi katkılar sunabileceğini aktarmaya çalışacağız. 

Romanya’da Trafik Kazası İstatistikleri

Statista’nın araştırmasına göre ise Romanya’da karayolu kazalarının en büyük sebebi yüksek hızken bunu alkol etkisi altında araba süren şoförlerle aynı durumdaki yayaların varlığı takip ediyor. Aynı araştırmanın giriş kısmında karşılaştığımız grafik ise şöyle:

romanya-trafik-kazasi-istatistikleri

Grafikte de görüldüğü üzere; Romanya’da trafik kazalarında ölen birey sayısı 2008’de 3065 kişiyle zirveye ulaşmış. Neyse ki, göz ardı edilebilecek yükselişler dışında o yıldan 2020’ye kadar sert bir düşüş yaşanmış ve trafikte ölüm sayıları neredeyse yarı yarıya, 1646’ya kadar düşmüş. 

Ancak hala Avrupa Birliği’nde karayolu kazasında en fazla ölüm oranına sahip ülkeden bahsettiğimizi unutmamakta yarar var.

Yine Statista’nın bir başka araştırmasına göre en fazla trafik kazasının yaşandığı şehirlerin başında başkent Bükreş gelirken ilk üç sırada onu Iasi ve Prahova takip ediyor. En az trafik kazasının yaşandığı Rumen şehri ise Covasna. Listenin alt üçlüsünü oluşturan diğer iki şehir ise Satu Mare ve Salaj olarak sıralanmış.

Romanya’da Trafik Kazası Sonrası Yapılacaklar

 • Romanya’da bir trafik kazası sonrası düşünmeniz gereken ilk konu tabii ki sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı. Öncelikle kendinizi, eğer yapabilecek durumdaysanız çevrenizdekileri güvene almaya çalışın.
 • Romanya’nın acil durum numarası olan 112’yi aramayı ihmal etmeyin.
 • İlk yardım bilginiz yoksa etrafınızdaki yaralılara müdahale etmekten kaçının, etrafınızda ilk yardım bilgisi olmadan bunu yapmaya çalışanları ise uyarın.
 • Kazanın yaşandığı bölgeye intikal eden polislere durumu anlatın. Karşı tarafın kusurlu olduğunu düşünüyorsanız hiçbir delilin göz ardı edilmeden işinize yarayabilecek her şeyin özenle toplandığına emin olun.
 • Eğer varsa, etraftaki tüm görgü tanıklarının irtibat bilgilerini edinmeye çalışın. Bunun gibi küçük detaylara dikkat etmek mahkeme sürecinde elinizi güçlendirecek önemli deliller elde etmenizi sağlayabilir.
 • Müsait olabildiğiniz ilk anda Avrupa’da Avukat Hukuk Bürosu’na ulaşın. İletişim sayfamızda bulacağınız numaramız üzerinden bize ücretsiz ulaşabilirsiniz.
 • Kaza mahallinde yanınızda bir profesyonelin bulunması, hem şok halinde verebileceğiniz yanlış beyanları engelleyecektir, hem de sizin dikkatinizden kaçabilecek delillerin toplanmasını sağlayarak Romanya’da kazadan sonra sigortadan para almak için en büyük kozlarınızı elde etmenize vesile olabilir.
 • Kaza mahallinde bize ulaşmayı ihmal ettiyseniz aynı sayfadaki ücretsiz hukuki danışmanlık formumuzu doldurabilirsiniz. Size, en yakın zamanda Romanya trafik kazası tazminat sistemi hakkında dönüş yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Ayrıca Avrupa’daki diğer ülkelerde trafik kazası sonrası yapılacakları öğrenebileceğiniz Yurt Dışında Trafik Kazası Sonrası Yapılacaklar yazımız da ilginizi çekebilir.

Romanya Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Davası

Rumen gazeteci Cosmin Conceatu’nun daha sonra da değineceğimiz araştırmasında mevcut verilere göre Romanya’da sigorta şirketlerinin kayıp oranları ödedikleri tazminattan dolayı yükselişte. 

Ancak bu tazminat oranı hesaplamasında çoğunluğun Romanya’da doğmuş, orada büyümüş Rumen vatandaşlarından oluştuğunu unutmamak gerek. Zira doğduğu, büyüdüğü ve dilini anadili olarak konuşan bu insanların hukuk sistemine de aşinalıkları büyük avantajları arasında.

Romanya’da yaşayan veya buraya tatile giden yıllık ortalama 2,2 milyon turist arasındaysanız bu tazminat miktarını elde edebilmek için Rumen dilinde, hukuk sisteminde ve tazminat davalarında mahir profesyonellerle çalışmanız gerekecektir. 

Bu hizmetleri size davayı kazanana kadar hiçbir hizmet bedeli talep etmeden sunan Avrupa’da Avukat Hukuk Bürosu, altı ülkede temsilcilikleri bulunan, elliyi aşkın avukatı, onlarca yıllık tecrübesi ve binin üstünde memnun müvekkiliyle sizlere ücretsiz hukuki danışmanlık sağlayan saygın bir hukuk bürosudur.

Bizim desteğimiz ve yönlendirmemizle alma hakkınız olabilecek bazı tazminat kalemleri şunlardır:

 • Kazada yaralanan kişiye yapılan her türlü medikal harcamalar
 • Sağlığa verilen zararın tazmini
 • Çekilen acı ve ıstırabın tazmini
 • Rehabilitasyon hizmetlerine yapılan harcamalar
 • Gerekli seyahat masrafları
 • Gerekliyse, kişide oluşan engeller için irat şekilnde ödenecek tazminat
 • İyileşme sürecinde veya kalıcı olarak mahrum kalınan gelirin tazmini

Son derece açıktır ki, bu masrafların ya da mahrum kalınan kazançların tazmini için ikna edilecek mahkemeye birçok delil sunmak zaruri olacaktır. 

Bu delilleri usulüne uygun toplamak ve aynı şekilde Rumen mahkemelerine sunmak zahmetli olduğu kadar deneyimsiz bireyler için zor işlemlerdir. Bu yüzden, profesyonel bir Romanya trafik kazası avukatı edinmek son derece önemlidir.

Romanya Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davası

Romanya’da geçirdiği bir trafik kazasında sevdiği ölen biri en doğal hakkı olarak çektiği acı ve ıstırabın karşılığında makul bir tazminat bedeli talep edecektir. 

Ancak herkesin bildiği gibi, bu gibi durumlarda olan insanlardan bürokratik engelleri aşmaları, yaşadıkları mağduriyetinin bir haksız fiilden kaynaklandığını belgeleyecek delilleri Rumen makamlarına eksiksiz ve hatasız sunmaları beklenemez.

Bu gibi idari işlemler kusursuz yapılsa dahi profesyonel destek olmadan sonuç alınması ziyadesiyle zor olacaktır zira bu gibi hukuki işlemlerde dilini  konuşmadığınız, hukuk sisteminin içinde büyümediğiniz, kültürüne yabancı olduğunuz bir ülkede karşınıza tek başınıza aşamayacağınız hukuki ve bürokratik engeller çıkması işten bile değildir.

Sigorta Şirketlerinden Tazminat Alma

Profesyonellerce yürütülmüş bir süreç sonunda, Romanya’da trafik kazasında hayatını kaybetmiş bir bireyin yakınları şu kalemler üzerine tazminat talep edebilirler:

 • Mali desteğin (nafakanın) kaybı
 • Cenaze masrafları
 • Müteveffanın ölümü üzerine oluşmuş travma sonrası psikolojik tedavi masrafları
 • Çekilen acı ve ıstıraptan kaynaklı manevi tazminat

Romanya’da ölümlü trafik kazalarında alınan ortalama tazminat bedeli, Rumen gazeteci ve editör Cosmin Conceatu’nun 13 Ocak 2020 tarihli araştırmasına göre 2019’un 3. çeyreğinde de %8,6 artış göstererek 5 yıllık yükselişini devam ettirdi. 

Ancak yeniden belirtmekte yarar görmekteyiz ki bu araştırmanın örneklemi çoğunlukla Romanya’da doğmuş, büyümüş; anadili olarak bu ülkenin dilini konuşan ve hukuk sistemine doğduğundan beri aşinalık kazanmış bireylerden oluşmakta.

Bu durumda olmayan bir yabancının ise adil bir tazminat elde edebilmek için tek yapması gereken kendi anadiliyle iletişime geçip bilgi alabileceği, bunu yaparken de Romanya’daki işlerini gönül rahatlığıyla teslim edebileceği bir hukuk bürosuyla irtibat kurmaktır.

Neden Avrupa’da Avukat Hukuk Bürosu? 

Avrupa’da Avukat Hukuk Bürosu olarak biz, onlarca yıllık tecrübemiz ve davasını kazandığımız bini aşkın memnun müvekkil portfolyomuzla yurt dışında talihsiz olaylar yaşamış bireylere ücretsiz hukuki danışmanlık sağlıyor, davayı kazanana kadar hiçbir hizmet bedeli talep etmeden davalarında onlara  vekalet ediyoruz.

Bazı müşterilerimizin hakkımızdaki yorumlarına web sitemizdeki Referanslarımız bölümünden ulaşabilir, davasını kazandığımız bini aşkın müvekkilimizden bir kısmının hakkımızda düşündüklerini okuyabilirsiniz.

Eğer siz ya da bir sevdiğiniz, Romanya’da ya da herhangi bir Avrupa ülkesinde trafik kazası geçirdiyse iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir, ücretsiz hukuki danışmanlık formumuzu doldurarak haklarınızı öğrenebilirsiniz.

Büromuzla iletişime geçip ücretsiz danışmanlığınızı aldıktan sonra bizimle çalışmak isterseniz davanızı kazanana kadar hiçbir hizmet bedeli almayız; davayı kazanırsak ücretimizi ödersiniz, kazanamazsak hiçbir ücret ödeme yükümlülüğünüz oluşmaz!