Amerika'da Trafik Kazası Sonrası Tazminat Davası
 • Hakan S.
  01-09-2022
  Google

  Oğlumla birlikte Polonya'daki Wroclaw LG fabrikasında çalıştım. İş kazası geçirdim ve sırtımdaki bir sakatlıktan sonra artık yürüyemeyeceğimi düşündüm. Oğlumla birlikte Transcarpathia'da yaşıyordum ve o sırada rehabilitasyon için paramız yoktu. Çok zor bir durumdu, çünkü işveren hastalık izninde maaşımı ödemeyi erteledi ve biz nereden yardım isteyeceğimizi bilmiyorduk. Sonra bir komşumuz, bir hukuk firmasının Polonya'da iş kazası ve mesleki yaralanmalar için tazminat almasına yardım ettiğini söyledi. İlk başta, dolandırıcılarla karşılaşmaktan çok korkuyorduk. Ancak Avrupa'da Avukat hukuk bürosu'nun avukatları oldukça profesyonel idi. Şirketin Polonya ofisinden bir avukat hastanemize geldi, tüm tıbbi konularda yardımcı oldu ve bir sözleşme imzaladı. 5 ay sonra rehabilitasyon için ilk büyük miktarı aldım. Onların yardımı olmadan kesinlikle asla ayağa kalkamazdım! Tüm arkadaşlarıma Avrupa'da Avukat firmasının Polonya avukatlarıyla birlikte çalışmalarını tavsiye ediyorum çünkü onlar her zaman yurtdışında yaşayan Türklere yardım etmeye çalışıyorlar!

 • Serhat A.
  03-02-2023
  Google

  Tazminat sürecinde emeği geçen herkese teşekkürler! Hollanda'da araçtaki yükü boşaltırken çok ağır bir şekilde yaralandım. Birkaç aydır da tüm tıbbi belgeleri topluyordum. Bu süreçte bir psikolog benimle çalıştı ve sonunda bu uzun zamandır beklenen an geldi. Rehabilitasyondan sonra sağlık durumumun düzeleceğine dair küçücük bir umut aldım. Bu tür bir rehabilitasyon ancak yurtdışında mümkündü, bu yüzden para benim için hayati önem taşıyordu. Avrupa'da Avukat firması gereken parayı sağlamak için tazminat noktasında çok yardımcı oldular.!

 • Yakup D.
  04-11-2022
  Google

  Avrupa'da Avukat firmasını tesadüfen buldum, köyümden birisi onlardan bahsetti. 8 yıl önce Almanya'da trafik kazası geçirdim. Yaya geçidinde araba bana çarptı. Firma yetkilisine durumumu anlattım. Avukat, Almanya'da geçirdiğim trafik kazası sonrası tazminat alma hakkım olduğunu söyledi. Bir anlaşma imzaladık ve şirket tazminat sürecini başlattı. Kısa bir süre sonra, Almanya'dan bir temsilcim ve avukatım olduğunu söyleyen Bay Darek H.tarafından bir telefon aldım. Araba kazasından sonra hastanede bazı belgeler imzaladığımı hatırladım ama bu sözler beni şok etti. Avukat Darek H.'nin kazadan sonra aldığım yaralar için tazminat olarak 10.000 EUR aldığı ortaya çıktı. Banka hesabıma herhangi bir para transfer etmedi! Advokat v Europe firmasının avukatları, önceki avukattan tüm fonların iade edileceğine dair bana telefonla güvence verdi. Ek olarak, sigorta şirketinden alınan tazminat miktarını artırma şansı olduğunu da söyledi. Üç ay sonra, önceki avukattan gelen para banka hesabıma aktarıldı! Avukatlar ayrıca, sağlık durumum bu süre zarfında önemli ölçüde kötüleştiğinden, ek tazminat olarak sigorta şirketine 32.000 EUR tutarında dava açtı. Bozulmanın nedeni 8 yıl önce meydana gelen bir kazaydı. Advokat v Europe firmasının avukatlarının taahhüt edilen tüm yükümlülüklere uyacağına sizi temin ederim ve onları tavsiye ederim! İnsanların yararına başarılı bir şekilde çalışmalarını diliyorum!

 • Yasin T.
  09-12-2022
  Google

  Başımdan geçen acı dolu hikaye şu şekilde. Yurt dışında çalışmaya gittim ve Belçika'da bir trafik kazasının kurbanı oldum. Bir sabah işe giderken arabamıza bir kamyon çarptı. O korkunç kazada iki kişi öldü ve ben mucizevi bir şekilde hayatta kaldım. Ağır yaralandım, omurga kırığı, bacağımda kırık ve diğer yaralanmalar ile ölümden döndüm. Avrupa'da Avukat şirketi, meslektaşıma sınır dışı işlemini iptal etmesi için de yardım etti. Arkadaşlarım da, bu avukatlar ile Belçika'da sigorta tazminatı talebinde bulunabileceğini söyledi. Firma yetkilileri beni ziyaret etti, gerekli tüm evrakları imzaladık ve kısa bir süre sonra tedavi için parayı transfer ettiler. Tedavi sürecinde avukatlar sürekli beni ziyaret etti, sağlığımı sordu ve benimle ilgilendi. Tamamen memnunum ve bu hukuk şirketini tavsiye ediyorum!

 • Aleyna A.
  03-01-2023
  Google

  Fransa'da geçirdiğim bir kazadan sonra bu avukatlar bana çok yardımcı oldular. Kaza sonucu kolum ve iki kaburgam kırıldı ve bir sarsıntı geçirdim. Daha sonra kolumdan iki ameliyat geçirdim. Avrupa'da Avukat firmasının bir temsilcisi bana geldi ve yardım teklif etti. İlk başta, bir hukuk bürosunun herhangi bir ön ödeme olmadan bile yardım etmeye hazır olacağına inanmadım. Çünkü Fransa'da para vermeden bir hizmet almak oldukça zordur. Ancak bu firma farklı idi. Bir anlaşma imzaladım ve üç hafta sonra bana para aktardılar. Ödemenin sadece ilk kısmı olduğunu ve daha fazlası için beklememiz gerektiğini söylediler. Bir ay sonra tekrar bir temsilci geldi, tazminatın ikinci kısmını getirdi ve yine de bir dava olacağını söyledi. Beni mahkemeye getirdiler, otel konaklama ve yemek masraflarımı karşıladılar. Mahkemede ifade verdim. Avukatlar, hakimin hangi soruları soracağını ve bunlara nasıl cevap verileceğini açıkladı. Benimle ilgilendiler. Tazminat miktarını artırmak için Fransa'dan uzman bir doktor beni muayene etti. Seyahatin tüm masraflarını hukuk firmasının ödediğini belirtmek isterim. Bunun için teşekkür ederim! Mahkeme sona erdi, tazminat miktarı beklediğimin çok üzerindeydi. Artık fiziksel ve psikolojik rehabilitasyona hazırdım.

 • Deniz D.
  19-11-2022
  Google

  Babaannemin ABD'de vefatından sonra, Avrupa'da Avukat firması ile birlikte onun mal varlığını ve vasiyetini aramaya başladık. Genel olarak, ABD Büyükelçiliği'nde tercümanlık işleri, sertifika ile birlikte bilgi ve tüm belgelerin toplanması yaklaşık bir yıl sürdü. Ama hepsi başarıyla sona erdi, teşekkürler! Sizi tanıdıklarıma tavsiye edeceğim.

 • Gazanfer K.
  01-01-2023
  Google

  2022 yılında Almanya'da ikamet eden amcamın vefatını öğrendim. Yaşayan en yakın akrabası olduğum için zor bir seçim yapmam gerekiyordu: mirası kabul mu edeyim yoksa red mi? Çünkü bu konuda çok para harcamam gerekecekti. Aslında reddetmeye hazırdım, ama neyse ki Avrupa'da Avukat şirketini buldum. Büro, "dava kazanılmazsa ödeme yok" anlaşmasıyla çalışıyor ve işlerini hızlı ve verimli bir şekilde yapıyor! Almanya'nın haricinde diğer Avrupa ülkelerinde de miras davalarını yönettiklerini ve tüm süreç ile ilgilendiklerini öğrendim. İçim rahatladı. Yılın sonunda gerçek bir Yeni Yıl hediyesi aldım çünkü ev satıldı ve banka hesabıma para geldi:)) Yapılan iş için çok teşekkür ederim, kesinlikle tavsiye edeceğim!

 • Aleyna K.
  05-06-2022
  Google

  Ağabeyim Avrupa'da uzun yıllar kamyon şoförü olarak çalıştı. Bu bahar Almanya'da korkunç bir trafik kazasında vefat etti. Ancak şimdi, Avrupa'da Avukat firması avukatlarının verimli çalışmaları sayesinde, sigorta şirketinden tazminatın tamamını aldık. Teşekkür ederim.

Amerika Birleşik Devletleri’ne göçmenlerin ülkesi desek hata etmiş olmayız. Kuruluşunda da göçmenlerin aktif rol aldığı ABD günümüzde de dünyanın en çok göç alan ülkeleri arasında başı çekiyor. Ayrıca ülke dünyanın en fazla turist çeken ülkelerinde de üst sıralarda.

Bu durumun yanı sıra, ülkede kişisel araba kullanımı da çok yaygın. Dolayısıyla Amerika Birleşik Devletleri, her yıl on binlerce insanın hayatını kaybettiği trafik kazalarına da sahne oluyor.

Bu iki durumun ortak sonucu olarak da Amerika Birleşik Devletler vatandaşı olmayan birçok insan her gün bu büyük ülkenin sınırları içerisinde trafik kazalarına karışıyor ve hakları için mücadele etmeleri gerekiyor.

Bu yazımızda Avrupa’da Avukat Hukuk Bürosu olarak biz de; böyle bir talihsizlik yaşamanız durumunda haklarınızın neler olduğu, Amerika trafik kazası tazminat sisteminin nasıl işlediği konusunda sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

Amerika Trafik Kazası İstatistikleri

2022 yılının mayıs ayında yayınlanmış, 2020 yılını inceleyen bir araştırmaya göre bazı önemli veriler şöyle sıralanıyor:

Ülkede,

 • 35,766 ölümlü trafik kazası yaşanmış
 • Bu kazalarda 38,824 birey hayatını kaybetmiş
 • Bu ölümlerin %35’i otomobil, %26’sı pick-up ve SUV, %14’ü motosiklet, %2’si kamyon, %2’si bisiklet kullanıcılarının başına gelmişken ölümlerin %17’lik bir kısmını ise yaya ölümleri karşılıyor.
 • Trafik kazalarının yüzde elli beşi tek aracın karıştığı kazalarken geriye kalan yüzde kırk beşlik kısımda ise birden fazla aracın yer aldığı kazalar yaşanmış.
 • Kazaların %56’sı şehir merkezlerinde, %43’ü kırsal alanlarda yaşanırken yüzde birlik bir kısımda elimizdeki veri net değil.
Amerikada trafik kazası sonrası tazminat

Amerika Trafik Kazası Sonrası Yapılacaklar

Amerika’da bir trafik kazası geçirmeniz durumunda şu hususlara dikkat etmenizde yarar olacaktır:

 • Olay yerini burada yapmanız gerekenler hallolmadığı sürece terk etmeyin. Bunu yapmak birçok durumda suçtur. Yüklü para ve hatta hapis cezaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Bir trafik kazası durumunda ilk düşünmeniz gereken sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı olmalı. Bu yüzden acil durumlar numarası 911’i arayıp bölgeye sağlık ekiplerinin gönderilmesini istemelisiniz.
 • 911’i aradığınızda bölgeye polislerin de intikal etmesini sağlamalarını isteyin. Bu durum, Amerika’da kazadan sonra sigortadan para almak adına size büyük avantaj sağlayabilir.
 • Kazanın olduğu bölgenin ve araçların fotoğraflarını çekmek de bu hususta büyük önem taşıyor. Kazanın nasıl olduğunun rahatça anlaşılabileceği fotoğraflar çekmelisiniz.
 • İletişim sayfamızdaki telefon numaramız üzerinden büromuza ulaşın. Kaza hakkında bilgi verin. Kaza sonrasında yanınızda bir Amerika kaza avukatı bulundurmak size birçok avantaj sağlayacaktır.
 • Olay yerine intikal eden polislerin hiçbir delili es geçmediğinden ve düzgün bir tutanak tuttuklarından emin olun. Ayrıca bu polislerin isimlerini ve bağlı oldukları birimleri öğrenin.
 • Kaza sırasında etrafta bulunan görgü tanıklarıyla görüşmeyi ihmal etmeyin. Bu bireylerin iletişim numaralarını edinin ve konu hakkında bilgi alın.
 • Kaza sonrasında sigorta şirketinizi arayın ve durumu açık ve dürüst bir şekilde anlatın. Olanlarla alakalı doğru olmayan beyanlarda bulunmanız Amerika trafik kazası sigortası sisteminde sigorta şirketinizin karşılayacağı hasarlar konusunda sıkıntılar yaşamanıza sebep olacaktır.
 • Yaralanmalı veya ölümlü bir kaza sürecinde sizin veya yakınlarınızın gördüğü tüm tedavilerin ve koyulan tüm teşhislerin belgelerini düzenli şekilde toplayın. Yapılan tüm medikal masrafları belgelemek herhangi bir tazminat almanız durumunda son derece önemli hale gelecektir.

Amerika Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Davası

Amerika Birleşik Devletleri, yaralanmalı trafik kazaları sonrası çok yüksek tazminatlar ödenebilen bir ülke zira ülkede sağlık sisteminden yararlanmak son derece pahalı durumda.

Bu yüzden, Amerika’da yaşanan yaralanmalı trafik kazaları sonrası açılacak tazminat davaları bir kat daha önem kazanıyor. Sağlık sistemiyle alakalı bu özel durumun bir başka sonucu ise bu yüksek tazminatların ödenmesi için bulunan hukuki yükümlülüklerin daha ağır olması. 

Ülkedeki sağlık sistemi pahalılığının sonucu olarak tazminatlar yükseldikçe hakimler de tazmin edilecek zararların belgelenmesi ve kanıtlanması noktasında daha katı bir tutum takınıyor. 

Birçok farklı nedenin yanı sıra bu durum da bir Amerika kaza avukatı edinmenin önemini arttırıyor. Çünkü çalışılacak böyle bir avukat, zararlarınızın tazmini için gerekli olan hukuki süreci yönetecek ve gerekli belgelerin toplanmasını sağlayarak yaşanabilecek her türlü hak mahrumiyetinin önüne geçebilecektir.

Yaralanmalı Trafik Kazalarında Tazmin Edilebilecek Zararlar

Aşağıda sıralanmış kalemlerde illiyet bağı kurulabilen her türlü masrafınızı tazmin ettirebilmeniz mümkündür:

 • Hastane yatış masrafları
 • Tedavi için gerekli muayene masrafları
 • Fizik tedavi masrafları
 • Kullanılan ilaçların ücretleri
 • Tedavi yüzünden tutulması gerekmiş hasta veya çocuk bakıcı masrafları
 • Tedavinizin dava süreci sonrası da devam etmesi gerekiyorsa gelecekte bu olaya bağlı olarak oluşacak her türlü medikal masraf
 • Kazada oluşan yaralanma veya engel sonucunda evinizde veya aracınızda yapılması gereken değişikliklerin ücretleri
 • Kaza sonrasında tedaviniz veya yeni fiziksel durumunuz yüzünden mahrum kaldığınız her türlü gelir
 • Varsa kaybedilen organlar için maddi ve manevi tazminat
 • Tedaviniziçin gerekli seyahat masrafları
 • Oluşan engeller için irat şeklinde bağlanacak bir tazminat
 • Yarıda kalmış ancak ücreti ödenmiş veya muaccel hale gelmiş ancak yararlanılması  kaza sonucunda imkansız hale gelmiş hizmetlerin ücretleri
 • Çektiğiniz acı ve ıstırap

Yukarıda sayılan tazmin kalemlerinin dışında da Amerikan hakimleri hakkaniyete uygun gördükleri farklı alanlarda tazminat ödenmesine hükmedebilirler. 

Bu yüzden, ödenilmesi sağlanabilecek farklı tazminat türlerinin de varlığını öğrenmek ve tüm bu kalemlerde tazminatı hak edebilmek için gerekli belgeleri toplayıp mahkemeye eksiksiz şekilde sunmak amacıyla deneyimli bir Amerika trafik kazası avukatı edinmeniz son derece önemlidir.

Konuyu farklı Avrupa ülkeleri üzerine incelediğimiz şu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Karadağ Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Davası

Almanya Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Davası

Amerika Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davası

Ölümlü trafik kazaları son derece trajik olaylardır. Bu tür kazalarda insanlar sevdiklerini kaybetmenin üzüntüsünü yaşarlar ve ömürleri boyunca bu durumun etkilerini üzerlerinde hissederler.

Bu yüzden, Amerika Birleşik Devletleri’nde ölümlü trafik kazaları çok yüksek tazminat davalarının konusu olabilmektedir. Bu tür davalarda şu kalemlerde tazminat istenebilir:

 • Kişinin mali desteğinin kaybının tazmini. Bu tazminat aydan aya ödenecek bir para şeklinde olabilecekken işletilmesi durumunda geride kalanların geçimini sağlayabilecekleri bir miktar para veya ayni hak şeklinde de karşımıza çıkabilir.
 • Vefat edenin cenaze masrafları
 • Yapılan tıbbi masraflar
 • Kaza tarihi ile ölüm tarihi arasında müteveffanın acı ve ıstırabı için manevi tazminat
 • Kazada gerçekleşen ölüm sonrası oluşan travmanın tedavisi için gerekli psikolojik destek masrafları
 • Müteveffanın yakınlarının elem ve kederi için ödenecek manevi tazminat
 • Yine bu yakınların yaşayacağı manevi destekten yoksunluk için verilecek manevi tazminat

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, bu tür tazminat davalarında da yapılan masrafların ve mevcut illiyet bağının kanıtlanması son derece önemlidir zira aksi takdirde mağdurlar tazminat haklarından mahrum kalabilirler.

Bu gibi  hak mahrumiyetlerinden kaçınmanın en iyi yolu tecrübeli, saygın ve güvenilir bir hukuk bürosunun alanlarına hakim Amerika trafik kazası avukatlarıyla çalışmaktan geçer. Bu tür bir hukuk bürosuyla çalışmak gerekli illiyet bağının kurulması ve kanıt niteliğindeki belgelerin toplanması hususunda elzemdir.

Avrupa’da Avukat Hukuk Bürosu Sizin İçin Neler Yapabilir?

On yılı aşkın tecrübesi ve hizmetlerinden memnun kalmış binden fazla müvekkiliyle Avrupa’da Avukat Hukuk Bürosu olarak biz, alanında tecrübeli ve yetkin avukatlarımızla davalarınızı yürütür, karşılaşma olasılığınız olan hukuki ve bürokratik engelleri aşmanızı sağlarız.

Yurt dışındaki yaralanmalı veya ölümlü kazalarınızda ilgili sigorta kurumundan veya karşınızdaki davalılardan hakkınız olan ücretleri almanız için yerine getirilmesi gereken tüm prosedürleri yerine getirir, tazmin edilmesi talebinde bulunabileceğiniz masrafların kanıtı niteliğinde olabilecek tüm belgeleri toplayıp mahkemeye sunar, gerekli illiyet bağının kurulmasını sağlarız.

Üstelik tüm bunları siz haklarınızı alana kadar hiçbir hizmet bedeli talep etmeden yaparız. Hakkınız olan ücretler malvarlığınıza geçtiğinde hizmetlerimiz için ödeme yükümlülüğünüz oluşurken kaybettiğimiz davalarda böyle bir ücret talebinde bulunmayız.