Gürcistan Trafik Kazası Tazminat Davaları
 • Hakan S.
  01-09-2022
  Google

  Oğlumla birlikte Polonya'daki Wroclaw LG fabrikasında çalıştım. İş kazası geçirdim ve sırtımdaki bir sakatlıktan sonra artık yürüyemeyeceğimi düşündüm. Oğlumla birlikte Transcarpathia'da yaşıyordum ve o sırada rehabilitasyon için paramız yoktu. Çok zor bir durumdu, çünkü işveren hastalık izninde maaşımı ödemeyi erteledi ve biz nereden yardım isteyeceğimizi bilmiyorduk. Sonra bir komşumuz, bir hukuk firmasının Polonya'da iş kazası ve mesleki yaralanmalar için tazminat almasına yardım ettiğini söyledi. İlk başta, dolandırıcılarla karşılaşmaktan çok korkuyorduk. Ancak Avrupa'da Avukat hukuk bürosu'nun avukatları oldukça profesyonel idi. Şirketin Polonya ofisinden bir avukat hastanemize geldi, tüm tıbbi konularda yardımcı oldu ve bir sözleşme imzaladı. 5 ay sonra rehabilitasyon için ilk büyük miktarı aldım. Onların yardımı olmadan kesinlikle asla ayağa kalkamazdım! Tüm arkadaşlarıma Avrupa'da Avukat firmasının Polonya avukatlarıyla birlikte çalışmalarını tavsiye ediyorum çünkü onlar her zaman yurtdışında yaşayan Türklere yardım etmeye çalışıyorlar!

 • Deniz D.
  19-11-2022
  Google

  Babaannemin ABD'de vefatından sonra, Avrupa'da Avukat firması ile birlikte onun mal varlığını ve vasiyetini aramaya başladık. Genel olarak, ABD Büyükelçiliği'nde tercümanlık işleri, sertifika ile birlikte bilgi ve tüm belgelerin toplanması yaklaşık bir yıl sürdü. Ama hepsi başarıyla sona erdi, teşekkürler! Sizi tanıdıklarıma tavsiye edeceğim.

 • Yasin T.
  09-12-2022
  Google

  Başımdan geçen acı dolu hikaye şu şekilde. Yurt dışında çalışmaya gittim ve Belçika'da bir trafik kazasının kurbanı oldum. Bir sabah işe giderken arabamıza bir kamyon çarptı. O korkunç kazada iki kişi öldü ve ben mucizevi bir şekilde hayatta kaldım. Ağır yaralandım, omurga kırığı, bacağımda kırık ve diğer yaralanmalar ile ölümden döndüm. Avrupa'da Avukat şirketi, meslektaşıma sınır dışı işlemini iptal etmesi için de yardım etti. Arkadaşlarım da, bu avukatlar ile Belçika'da sigorta tazminatı talebinde bulunabileceğini söyledi. Firma yetkilileri beni ziyaret etti, gerekli tüm evrakları imzaladık ve kısa bir süre sonra tedavi için parayı transfer ettiler. Tedavi sürecinde avukatlar sürekli beni ziyaret etti, sağlığımı sordu ve benimle ilgilendi. Tamamen memnunum ve bu hukuk şirketini tavsiye ediyorum!

 • Gazanfer K.
  01-01-2023
  Google

  2022 yılında Almanya'da ikamet eden amcamın vefatını öğrendim. Yaşayan en yakın akrabası olduğum için zor bir seçim yapmam gerekiyordu: mirası kabul mu edeyim yoksa red mi? Çünkü bu konuda çok para harcamam gerekecekti. Aslında reddetmeye hazırdım, ama neyse ki Avrupa'da Avukat şirketini buldum. Büro, "dava kazanılmazsa ödeme yok" anlaşmasıyla çalışıyor ve işlerini hızlı ve verimli bir şekilde yapıyor! Almanya'nın haricinde diğer Avrupa ülkelerinde de miras davalarını yönettiklerini ve tüm süreç ile ilgilendiklerini öğrendim. İçim rahatladı. Yılın sonunda gerçek bir Yeni Yıl hediyesi aldım çünkü ev satıldı ve banka hesabıma para geldi:)) Yapılan iş için çok teşekkür ederim, kesinlikle tavsiye edeceğim!

 • Aleyna A.
  03-01-2023
  Google

  Fransa'da geçirdiğim bir kazadan sonra bu avukatlar bana çok yardımcı oldular. Kaza sonucu kolum ve iki kaburgam kırıldı ve bir sarsıntı geçirdim. Daha sonra kolumdan iki ameliyat geçirdim. Avrupa'da Avukat firmasının bir temsilcisi bana geldi ve yardım teklif etti. İlk başta, bir hukuk bürosunun herhangi bir ön ödeme olmadan bile yardım etmeye hazır olacağına inanmadım. Çünkü Fransa'da para vermeden bir hizmet almak oldukça zordur. Ancak bu firma farklı idi. Bir anlaşma imzaladım ve üç hafta sonra bana para aktardılar. Ödemenin sadece ilk kısmı olduğunu ve daha fazlası için beklememiz gerektiğini söylediler. Bir ay sonra tekrar bir temsilci geldi, tazminatın ikinci kısmını getirdi ve yine de bir dava olacağını söyledi. Beni mahkemeye getirdiler, otel konaklama ve yemek masraflarımı karşıladılar. Mahkemede ifade verdim. Avukatlar, hakimin hangi soruları soracağını ve bunlara nasıl cevap verileceğini açıkladı. Benimle ilgilendiler. Tazminat miktarını artırmak için Fransa'dan uzman bir doktor beni muayene etti. Seyahatin tüm masraflarını hukuk firmasının ödediğini belirtmek isterim. Bunun için teşekkür ederim! Mahkeme sona erdi, tazminat miktarı beklediğimin çok üzerindeydi. Artık fiziksel ve psikolojik rehabilitasyona hazırdım.

 • Aleyna K.
  05-06-2022
  Google

  Ağabeyim Avrupa'da uzun yıllar kamyon şoförü olarak çalıştı. Bu bahar Almanya'da korkunç bir trafik kazasında vefat etti. Ancak şimdi, Avrupa'da Avukat firması avukatlarının verimli çalışmaları sayesinde, sigorta şirketinden tazminatın tamamını aldık. Teşekkür ederim.

 • Yakup D.
  04-11-2022
  Google

  Avrupa'da Avukat firmasını tesadüfen buldum, köyümden birisi onlardan bahsetti. 8 yıl önce Almanya'da trafik kazası geçirdim. Yaya geçidinde araba bana çarptı. Firma yetkilisine durumumu anlattım. Avukat, Almanya'da geçirdiğim trafik kazası sonrası tazminat alma hakkım olduğunu söyledi. Bir anlaşma imzaladık ve şirket tazminat sürecini başlattı. Kısa bir süre sonra, Almanya'dan bir temsilcim ve avukatım olduğunu söyleyen Bay Darek H.tarafından bir telefon aldım. Araba kazasından sonra hastanede bazı belgeler imzaladığımı hatırladım ama bu sözler beni şok etti. Avukat Darek H.'nin kazadan sonra aldığım yaralar için tazminat olarak 10.000 EUR aldığı ortaya çıktı. Banka hesabıma herhangi bir para transfer etmedi! Advokat v Europe firmasının avukatları, önceki avukattan tüm fonların iade edileceğine dair bana telefonla güvence verdi. Ek olarak, sigorta şirketinden alınan tazminat miktarını artırma şansı olduğunu da söyledi. Üç ay sonra, önceki avukattan gelen para banka hesabıma aktarıldı! Avukatlar ayrıca, sağlık durumum bu süre zarfında önemli ölçüde kötüleştiğinden, ek tazminat olarak sigorta şirketine 32.000 EUR tutarında dava açtı. Bozulmanın nedeni 8 yıl önce meydana gelen bir kazaydı. Advokat v Europe firmasının avukatlarının taahhüt edilen tüm yükümlülüklere uyacağına sizi temin ederim ve onları tavsiye ederim! İnsanların yararına başarılı bir şekilde çalışmalarını diliyorum!

 • Serhat A.
  03-02-2023
  Google

  Tazminat sürecinde emeği geçen herkese teşekkürler! Hollanda'da araçtaki yükü boşaltırken çok ağır bir şekilde yaralandım. Birkaç aydır da tüm tıbbi belgeleri topluyordum. Bu süreçte bir psikolog benimle çalıştı ve sonunda bu uzun zamandır beklenen an geldi. Rehabilitasyondan sonra sağlık durumumun düzeleceğine dair küçücük bir umut aldım. Bu tür bir rehabilitasyon ancak yurtdışında mümkündü, bu yüzden para benim için hayati önem taşıyordu. Avrupa'da Avukat firması gereken parayı sağlamak için tazminat noktasında çok yardımcı oldular.!

Yurt dışında ve özellikle Gürcistan’da hiçbir Türk vatandaşının trafik kazaları nedeniyle mağdur olmamasını istiyoruz. Ancak günümüzde trafik kazaları maalesef gerçekleşmekte ve birçok vatandaşımız vefat etmekte veya kaza sonucu yaralanabilmektedir.

Kaza sonucunda sigorta şirketlerine açılacak trafik kazası tazminat davası bakımından hak kayıplarına uğranılmaması için Gürcistan’daki kaza yapan Türk vatandaşlarımızın her zaman bir Avukattan hukuki destek almalarında büyük fayda bulunmaktadır. Zira uygulamada yeterince hukuki bilgiye sahip olmayan birçok kişinin vatandaşlarımızın zor durumundan faydalandıkları yetersiz ve yanlış bilgilerle mağdur edildikleri görülmektedir.

Avrupa Avukat hukuk bürosu, Gürcistan’da geçirmiş olduğunuz yaralamalı veya ölümlü trafik kazalarında tazminat süreçlerini ve davalarını en yetkin bir şekilde yöneterek en yüksek tazminat miktarını alma konusunda sizlere yardımcı olabilecektir. Gürcistan trafik kazası avukatlarımız aracılığıyla kazanızın başından itibaren tecrübelerimizi sizinle aktarmaya ve tazminatınızı en hızlı şekilde almaya yardımcı olabiliriz.

Gürcistan Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Davası

Gürcistan’da bir trafik kazasına karıştığınızda eğer kazada yaralandıysanız veya başka bir yaralanan varsa öncelikle yapmanız gereken polis ve ambulansa haber vermektir. Kazada yaralanma olduysa polis gelmeden kendi aranızda kaza tutanağı tutamazsınız kaza tutanağının polis tarafından tutulması gerekmektedir.

Yaralanmalı trafik kazalarında tazminat alınabilmesi için 2 sürecin yönetilmesi gerekmektedir. Öncelikle olarak kusurlu olan aracın sigorta şirketine başvurulması gerekmektedir. Başvurunuzda kaza tutanağı, ruhsat, ehliyet, kimlik, hastane kayıtları(epikriz) tedavi evraklarınızın yanınızda olmalı ve bu evrakları sigorta şirketine vermeniz gerekmektedir.

Sigorta şirketi size bir tazminat teklifi verecektir. Bu teklifi kabul etmemeniz halinde dava süreci gerekir. Bunun için de vakit kaybetmeden istenilen belgeleri tamamlamanız gerekir. Eğer sigorta şirketinin teklifini kabul etmezseniz mağduriyetinizin giderilmesi ve hak ettiğiniz tazminatınızı alabilmeniz için şirketine dava açmak gerekir.

Sigorta Şirketinden Para Almak

Alacağınız maddi tazminat kalemleri içerisinde örnek olarak şunları sayabiliriz. Hastane masrafları, ameliyat giderleri, ilaç masrafları, vb. verilebilir. Maddi tazminat kalemleri kanunda sınırlı olarak sayılmamıştır. Kaza sebebiyle maddi olarak yaşadığınız tüm kayıplar buraya dahildir.

Ayrıca kazada yaralanmanız sebebiyle yaralanmanın şiddetine bağlı olarak alabileceğiniz bir manevi tazminat miktarı söz konusudur. Kaza ve yaralanma sebebiyle duyduğunuz acı ve ıstıraba bağlı olarak alacağınız bir tazminat miktarı da söz konusudur.

Tazminatın hesaplanması, sigorta şirketi ile pazarlıklar ve dava süreci uzmanlık gerektiren konulardır. Avrupa Avukat hukuk bürosu olarak size bu süreçleri sağlıklı bir şekilde yönetmenizde yardımcı olabiliriz.

Gürcistan Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davası

Gürcistan’da meydana gelen ölümlü trafik kazaları sebebiyle vefat edenin, sağlığında destek olduğu kişiler ölüm dolayısıyla maddi tazminat talep edebileceklerdir. Bu tazminatı bir maddi tazminat türüdür. Bu tazminatı vefat eden kişinin eşi, çocukları, anne-babası ve vefat edenin sağlığında kendisine destekte bulunduğu ispatlamak suretiyle diğer 3. kişiler talep edebilmektedir.

Bu tazminatının hesaplanması uzmanlık gerektirmekte olup aktüerya hesabı konusunda uzman avukat bilirkişilerce hesaplanmalıdır. Tazminatın hesaplanmasında birçok unsur değerlendirilmelidir. Bunlar:

 • ölenin yaşı, 
 • ilgili kanunlar gereğince muhtemel yaşam süresi, 
 • vefat edenin kaza tarihindeki geliri, 
 • sürücü ise vefat edenin kazadaki kusur oranı, 
 • destekten yoksun kalan kişinin yaşı ve 
 • muhtemel yaşam süresi dikkate alınarak tazminat hesaplanmalıdır.

Burada da öncelikle sigorta şirketi bir hesaplama yapıp tazminat hak eden kişilere bir teklif sunmaktadır. Uygulamada sigorta şirketlerinin tazminat hesaplamalarının mahkemelerce hesaplanan tazminattan oldukça düşük hesaplandığı ve bu hesaplamalarına göre eksik ödeme yaptıkları sıklıkla karşılanmaktadır. 

Bu nedenle sürecin her aşamasında muhtemel bir hak kaybına sebep olmamak için uzman desteğinden faydalanılması yararlı olacaktır.

Gürcistan Trafik Kazası Sigortası

Karışmış olduğunuz kazada karşı taraf kusurlu ise tazminat yükümlülüğü karşı tarafa aittir. Gürcistan’da trafik sigortası yaptırmak zorunda değilsiniz. Türkiye’de ve Avrupa’nın diğer çoğu ülkesinde aracınızı trafiğe çıkarmadan önce zorunlu trafik sigortası yaptırmalısınız. Gürcistan’da böyle bir zorunluluk yoktur.

Bu nedenle tazminat talep eden araç sigortalı ise zarar verenin sigorta şirketi tarafından, araç sigortalı veya kaskolu değilse zarar verenin kendisi tarafından tazmin edilirsiniz. Kusurlu olan tarafın eğer sigortası yoksa sürücü veya ruhsat sahibine başvurmak suretiyle tazminatınızı alabilirsiniz. Karşı taraf ödeme yapmaya yanaşmaz veya hak ettiğinizden daha az bir tazminat ödemeye kalkarsa dava yoluyla tazminatınızı almanız gerekmektedir.

Sigorta şirketinin tazminat yükümlülüğü sigorta poliçesindeki miktar kadardır. Daha fazlası için yine kusurlu aracın sürücüsüne dava açmak zorundasınız. 

Poliçe maddi veya manevi alabileceğiniz tazminat miktarının yanı sıra park masrafları, Gürcistan’daki yaşam masrafları (araç muayenesi ve onarımı nedeniyle kalış süresini uzatmak zorunda kaldıysanız), vize alma, bilet satın alma, yasal masraflarını (avukatlık hizmetleri) kapsar.

Avrupa Avukat hukuk bürosu olarak size tavsiyemiz yurtdışında geçerli olan tam kapsamlı bir kasko poliçesi yaptırmanızdır. Çünkü kişiye açılan davalarda davalının ödeme gücü olmaması durumunda tazminatınızı geç alabilme veya hiç alamama gibi durumlar söz konusu olabilecektir.

Gürcistan’da Trafik Kazası Sonrası Yapılacaklar

Gürcistan’da bir trafik kazası meydana geldikten sonra yapmanız gerekenler şunlardır;

gürcistan-acil-ambulans-polis-numarasi
 1. Trafik kazası meydana geldikten hemen sonra yol emniyetini almanız gerekmektedir. Kazada yaralanan olduysa ambulansı (112) ve Gürcistan emniyet güçlerini aramalısınız.
 2. Geçirmiş olduğunuz kazayı farklı açılardan fotoğraflayın.
 3.  Kaza tutanağını tutmalısınız ve bir örneğini almalısınız.
 4. Kaza tutanağına trafik kazasının gerçekleşme tarihi, saati ve yeri bilgileri girilmelidir.
 5. Kazayı gören birileri varsa onların iletişim bilgileri, sürücülerin sürücü belgesi bilgileri, trafik sigortası poliçe bilgileri ve ruhsat bilgileri alınmalıdır.
 6. Karşı tarafın veya avukatının size imzalatmaya çalışacağı hiçbir belgeyi imzalamayın.
 7. Yaralanma durumunda yapmış olduğunuz tüm ödemeleri faturalandırın ve faturasını saklayın. Daha sonraki süreç de bu ödemeleri karşı taraftan alabilmeniz için elinizde delil bulunması sizin faydanıza olacaktır.
 8. Karşı araç sürücüsü kazadan sonra çarpıp kaçtıysa güvenlik güçlerine haber verilmeli ve olay yeri terk edilmemelidir. Eğer aracı gördüyseniz rengi, modeli ve plakası polise bildirilmelidir. Güvenlik güçleri tarafından tutanak tutulur, aracın fotoğrafları çekilir. Kazayı gören varsa onların görüşleri alınır, kamera kaydı var mı araştırılır.

İlginizi Çekebilir: Hollanda’da Trafik Kazası Sonrası Yapılacaklar

Dava Kazanılmaz ise Ücret Ödemezsiniz!

Avrupa Avukat hukuk bürosu, Gürcistan’da geçirmiş olduğunuz yaralamalı veya ölümlü trafik kazalarında tazminat süreçlerini uzman avukat kadrosuyla sizin adınıza yönetebilmektedir. Gürcistan’da kazadan sonra sigorta şirketinden para almak için en güvenilir yer Avrupa Avukat hukuk bürosudur. 

Ayrıca fiyat politikası olarak davanın başında herhangi bir ücret ödemezsiniz. Dava sonunda tazminat sizin elinize geçtikten sonra bir hak talep etmektedir.