İngiltere Trafik Kazası Sonrası Tazminat Davası
 • Aleyna K.
  05-06-2022
  Google

  Ağabeyim Avrupa'da uzun yıllar kamyon şoförü olarak çalıştı. Bu bahar Almanya'da korkunç bir trafik kazasında vefat etti. Ancak şimdi, Avrupa'da Avukat firması avukatlarının verimli çalışmaları sayesinde, sigorta şirketinden tazminatın tamamını aldık. Teşekkür ederim.

 • Yakup D.
  04-11-2022
  Google

  Avrupa'da Avukat firmasını tesadüfen buldum, köyümden birisi onlardan bahsetti. 8 yıl önce Almanya'da trafik kazası geçirdim. Yaya geçidinde araba bana çarptı. Firma yetkilisine durumumu anlattım. Avukat, Almanya'da geçirdiğim trafik kazası sonrası tazminat alma hakkım olduğunu söyledi. Bir anlaşma imzaladık ve şirket tazminat sürecini başlattı. Kısa bir süre sonra, Almanya'dan bir temsilcim ve avukatım olduğunu söyleyen Bay Darek H.tarafından bir telefon aldım. Araba kazasından sonra hastanede bazı belgeler imzaladığımı hatırladım ama bu sözler beni şok etti. Avukat Darek H.'nin kazadan sonra aldığım yaralar için tazminat olarak 10.000 EUR aldığı ortaya çıktı. Banka hesabıma herhangi bir para transfer etmedi! Advokat v Europe firmasının avukatları, önceki avukattan tüm fonların iade edileceğine dair bana telefonla güvence verdi. Ek olarak, sigorta şirketinden alınan tazminat miktarını artırma şansı olduğunu da söyledi. Üç ay sonra, önceki avukattan gelen para banka hesabıma aktarıldı! Avukatlar ayrıca, sağlık durumum bu süre zarfında önemli ölçüde kötüleştiğinden, ek tazminat olarak sigorta şirketine 32.000 EUR tutarında dava açtı. Bozulmanın nedeni 8 yıl önce meydana gelen bir kazaydı. Advokat v Europe firmasının avukatlarının taahhüt edilen tüm yükümlülüklere uyacağına sizi temin ederim ve onları tavsiye ederim! İnsanların yararına başarılı bir şekilde çalışmalarını diliyorum!

 • Yasin T.
  09-12-2022
  Google

  Başımdan geçen acı dolu hikaye şu şekilde. Yurt dışında çalışmaya gittim ve Belçika'da bir trafik kazasının kurbanı oldum. Bir sabah işe giderken arabamıza bir kamyon çarptı. O korkunç kazada iki kişi öldü ve ben mucizevi bir şekilde hayatta kaldım. Ağır yaralandım, omurga kırığı, bacağımda kırık ve diğer yaralanmalar ile ölümden döndüm. Avrupa'da Avukat şirketi, meslektaşıma sınır dışı işlemini iptal etmesi için de yardım etti. Arkadaşlarım da, bu avukatlar ile Belçika'da sigorta tazminatı talebinde bulunabileceğini söyledi. Firma yetkilileri beni ziyaret etti, gerekli tüm evrakları imzaladık ve kısa bir süre sonra tedavi için parayı transfer ettiler. Tedavi sürecinde avukatlar sürekli beni ziyaret etti, sağlığımı sordu ve benimle ilgilendi. Tamamen memnunum ve bu hukuk şirketini tavsiye ediyorum!

 • Aleyna A.
  03-01-2023
  Google

  Fransa'da geçirdiğim bir kazadan sonra bu avukatlar bana çok yardımcı oldular. Kaza sonucu kolum ve iki kaburgam kırıldı ve bir sarsıntı geçirdim. Daha sonra kolumdan iki ameliyat geçirdim. Avrupa'da Avukat firmasının bir temsilcisi bana geldi ve yardım teklif etti. İlk başta, bir hukuk bürosunun herhangi bir ön ödeme olmadan bile yardım etmeye hazır olacağına inanmadım. Çünkü Fransa'da para vermeden bir hizmet almak oldukça zordur. Ancak bu firma farklı idi. Bir anlaşma imzaladım ve üç hafta sonra bana para aktardılar. Ödemenin sadece ilk kısmı olduğunu ve daha fazlası için beklememiz gerektiğini söylediler. Bir ay sonra tekrar bir temsilci geldi, tazminatın ikinci kısmını getirdi ve yine de bir dava olacağını söyledi. Beni mahkemeye getirdiler, otel konaklama ve yemek masraflarımı karşıladılar. Mahkemede ifade verdim. Avukatlar, hakimin hangi soruları soracağını ve bunlara nasıl cevap verileceğini açıkladı. Benimle ilgilendiler. Tazminat miktarını artırmak için Fransa'dan uzman bir doktor beni muayene etti. Seyahatin tüm masraflarını hukuk firmasının ödediğini belirtmek isterim. Bunun için teşekkür ederim! Mahkeme sona erdi, tazminat miktarı beklediğimin çok üzerindeydi. Artık fiziksel ve psikolojik rehabilitasyona hazırdım.

 • Hakan S.
  01-09-2022
  Google

  Oğlumla birlikte Polonya'daki Wroclaw LG fabrikasında çalıştım. İş kazası geçirdim ve sırtımdaki bir sakatlıktan sonra artık yürüyemeyeceğimi düşündüm. Oğlumla birlikte Transcarpathia'da yaşıyordum ve o sırada rehabilitasyon için paramız yoktu. Çok zor bir durumdu, çünkü işveren hastalık izninde maaşımı ödemeyi erteledi ve biz nereden yardım isteyeceğimizi bilmiyorduk. Sonra bir komşumuz, bir hukuk firmasının Polonya'da iş kazası ve mesleki yaralanmalar için tazminat almasına yardım ettiğini söyledi. İlk başta, dolandırıcılarla karşılaşmaktan çok korkuyorduk. Ancak Avrupa'da Avukat hukuk bürosu'nun avukatları oldukça profesyonel idi. Şirketin Polonya ofisinden bir avukat hastanemize geldi, tüm tıbbi konularda yardımcı oldu ve bir sözleşme imzaladı. 5 ay sonra rehabilitasyon için ilk büyük miktarı aldım. Onların yardımı olmadan kesinlikle asla ayağa kalkamazdım! Tüm arkadaşlarıma Avrupa'da Avukat firmasının Polonya avukatlarıyla birlikte çalışmalarını tavsiye ediyorum çünkü onlar her zaman yurtdışında yaşayan Türklere yardım etmeye çalışıyorlar!

 • Gazanfer K.
  01-01-2023
  Google

  2022 yılında Almanya'da ikamet eden amcamın vefatını öğrendim. Yaşayan en yakın akrabası olduğum için zor bir seçim yapmam gerekiyordu: mirası kabul mu edeyim yoksa red mi? Çünkü bu konuda çok para harcamam gerekecekti. Aslında reddetmeye hazırdım, ama neyse ki Avrupa'da Avukat şirketini buldum. Büro, "dava kazanılmazsa ödeme yok" anlaşmasıyla çalışıyor ve işlerini hızlı ve verimli bir şekilde yapıyor! Almanya'nın haricinde diğer Avrupa ülkelerinde de miras davalarını yönettiklerini ve tüm süreç ile ilgilendiklerini öğrendim. İçim rahatladı. Yılın sonunda gerçek bir Yeni Yıl hediyesi aldım çünkü ev satıldı ve banka hesabıma para geldi:)) Yapılan iş için çok teşekkür ederim, kesinlikle tavsiye edeceğim!

 • Deniz D.
  19-11-2022
  Google

  Babaannemin ABD'de vefatından sonra, Avrupa'da Avukat firması ile birlikte onun mal varlığını ve vasiyetini aramaya başladık. Genel olarak, ABD Büyükelçiliği'nde tercümanlık işleri, sertifika ile birlikte bilgi ve tüm belgelerin toplanması yaklaşık bir yıl sürdü. Ama hepsi başarıyla sona erdi, teşekkürler! Sizi tanıdıklarıma tavsiye edeceğim.

 • Serhat A.
  03-02-2023
  Google

  Tazminat sürecinde emeği geçen herkese teşekkürler! Hollanda'da araçtaki yükü boşaltırken çok ağır bir şekilde yaralandım. Birkaç aydır da tüm tıbbi belgeleri topluyordum. Bu süreçte bir psikolog benimle çalıştı ve sonunda bu uzun zamandır beklenen an geldi. Rehabilitasyondan sonra sağlık durumumun düzeleceğine dair küçücük bir umut aldım. Bu tür bir rehabilitasyon ancak yurtdışında mümkündü, bu yüzden para benim için hayati önem taşıyordu. Avrupa'da Avukat firması gereken parayı sağlamak için tazminat noktasında çok yardımcı oldular.!

Bir trafik kazasında siz ne kadar dikkatli olsanız da, karşı tarafın küçük bir hatası sonucu kendinizi olayın içerisinde bulabilirsiniz. Bu olaya karışan kişiler üzerinde travmatik etkiler bırakabileceği gibi, yaralanma ve can kayıplarına da neden olabilmektedir. İngiltere’de yaşayan biri olabilirsiniz ya da turistik amaçlı İngiltere’de bulunduğunuz süreçte trafik kazası geçirmiş olabilirsiniz. 

Meydana gelen bu kaza sonucu siz ya da sevdiğiniz birisi yaralanmış hatta hayatını kaybetmiş olabilir. Bu durumda yaralanan kişi veya vefat eden kişinin mirasçıları karşı tarafın sigorta şirketinden tazminat almaya hak kazanmaktadır.

Avrupa Avukat Hukuk Bürosunun uzman avukatları hak ettiğiniz yurt dışı trafik kazası tazminatını almanız için sizinle ilgileneceklerdir. Hukuk büromuz sonuç odaklı bir fiyat politikası takip ettiği için başlangıçta sizden bir ücret talep etmez.

İngiltere’de Trafik Kazası İstatistikleri

İngiltere’de geçmiş yıllarda meydana gelen trafik kazalarının istatistiklerine baktığımızda, Haziran 2021’de sona eren yılda Haziran 2020’ye göre %11 oranında düşüşle tahmini 1390 karayolunda meydana gelen ölüm rapor edilmiştir. 

COVID-19 öncesi; 2017’den 2019’a,  3 yıllık döneme bakıldığında ise %22 oranında düşüş söz konusudur. 

İngiltere Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Davası

Son 3 yıl içinde bir trafik kazası geçirdiyseniz ve bir başkasının ihmali dolayısıyla yaralandıysanız, hak talebinde bulunmanız muhtemeldir. 

İngiltere trafik kazası sigortası tarafından bir hak talebinde bulunmak için, kaza ile ilgili ayrıntılar hala akılda taze iken, mümkün olan en kısa süre yasal destek almanız önerilir. 

Avrupa Avukat Hukuk Bürosu olarak uzman avukatlarımızla durumunuzu irdeleyip hak ettiğiniz yurt dışı trafik kazası tazminatı size kazandırmak için elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.  

Kaza sonucu uğradığınız yaralanmalar, iyileşmeniz için işten izin almanızı gerektirebileceğinden dolayı bu süreçte bütçeniz sarsılabilir. Buna ek olarak tedavi masrafları, kazalı aracınızı ya da başka bir aracı kullanamayabileceğinizi de hesaba kattığımızda ekstra yol masrafları da eklenecektir. 

Trafik kazası tazminatınız hesaplanırken aşağıdakiler dikkate alınacaktır:

 • Aracınızın tamirat maliyeti ya da pert olduysa yenileme maliyeti.
 • Hasarlı aracınızı kullanamadığınız süreçte yaptığınız seyahat masrafları(Araç kiralama ücreti, otobüs bileti v.b.)
 • Kaza dolayısıyla çalışamamanız durumunda oluşan gelir kayıplarınız.
 • Yaralanma tazminatınız.
 • Fizyoterapi ücretleri, reçete ücretleri gibi medikal harcamalarınız.
 • Kişisel bakım ve destek için tazminat.
 • Rehabilitasyon masrafları.

İngiltere Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davası 

Ölümcül bir trafik kazasında sevdiğiniz birisini kaybetmeniz son derece üzücü bir durumdur. Çıkılan mutlu yolculukta yaşanılan kaybın neden olduğu hayal kırıklığı, hissedilen keder ile başa çıkmak ve bunun sizin ve ailenizin üzerindeki mali etkileri ile uğraşmanın stresi son derece bunaltıcı olabilir. 

Avrupa Avukat Hukuk Bürosu olarak uzman avukatlarımız, başkalarının ihmalkar davranışları sebebiyle aile fertlerini kaybeden kişiler için ölümlü trafik kazası tazminat davası açma konusunda oldukça tecrübelidir.

Kazada hayatını kaybeden kişi adına aşağıdakiler başvuruda bulunabilir:

 • Kazada hayatını kaybedenin eşi
 • Kazada hayatını kaybedenin hayat arkadaşı(Kaza anında en az iki yıllık birlikte oldukları)
 • Çocukları ya da üvey çocukları
 • Kardeşleri
 • Ebeveynleri ya da koruyucu aileleri

Sigorta Şirketlerinden Tazminat Almak

İngiltere’de ölümlü trafik kazası tazminatınız hesaplanırken aşağıdaki hususlar dikkate alınacaktır:

 • Yas Tazminatı: Sevilen bir kişinin, bir başkasının ihmali yüzünden hayatını kaybetmesi sonucunda yaşanan keder ve travma için kanunla belirlenen ödemeye verilen isimdir. Hayatını kaybedenin eşi, hayat arkadaşı(kaza anında en az iki yıldır birlikte olduğu – İnsan Hakları Yasası kapsamında), ebeveyni(18 yaşından küçük ve bekar olması durumunda)  talepte bulunabilir. 

Yas Tazminatı, 1 Mayıs 2020 ve sonrasındaki kayıplar için  £15,120, öncesi için £12,980 olarak dikkate alınabilir. Talebinizi kabul edilirse davalı ya da sigorta şirketinden bu tazminat alınabilir.

 • Çektiği Acı: Trafik kazası sonucu vefat eden kişinin çektiği acı ve ızdırap mahkemeler tarafından tazminat belirlenirken dikkate alınmaktadır.
 • Cenaze Masrafları: Yurt dışında yaşanan ölümlü trafik kazası sonucu cenaze masrafları oldukça maliyetli olabilmektedir. Vefat edenin bunu karşılayacak sigortası yoksa ailesine yüksek maliyetler oluşabilir. Bu sebeple talebin bir parçası olarak cenaze masrafları tazminatını hesaba katmak mümkündür.
 • Gelir Kayıpları: Vefat eden kişinin mevcut ve beklenen gelir kaybı hesaba katılacaktır. Vefat eden kişi evi geçindiren konumda ve gelirlerine bağımlı pek çok kişi varsa bunun sonuçları ağır olabilir. 
 • Katkı Payı Kayıpları: Emeklilik katkı payı gibi yardımların kaybı da dikkate alınacaktır.
 • Çocuk Bakım Masrafları: Vefat eden kişinin bakmakla yükümlü olduğu çocukları varsa tazminata bu masrafların eklenmesi de talep edilebilir. 

İngiltere’de Trafik Kazası Sonrası Yapılacaklar

Sizin hatanız olmayan bir trafik kazasına karışmanız durumunda ilk yapmanız gerekenler, sakin olmaya çalışıp aracınızı ve kendinizi emniyete alıp, yaralı olmanız durumunda acil yardım talep edip ilk yardımın yapılmasını beklemek olmalıdır. Yapılması gerekenleri maddeler halinde sıralamak gerekirse: 

 • Durun ve Emniyetinizi Alın: Başka bir kazayı önlemek adına, aracınızı durdurun ve dörtlüleri yakın. Yaralı iseniz ilk yardım ekipleri gelmeden hareket etmeyiniz. Kaza sonrası yola devam etmek yasalara aykırıdır. 
 • İlk Yardım Ekiplerini Arayın: Kazada herhangi biri yaralandıysa, kazaya karışmış olan sürücü, yolcular ve yayalar da dahil olmak üzere tıbbi yardım için 999 ya da 112 yi arayıp ambulans çağırın.
 • Diğer Sürücü ile Bilgilerinizi Paylaşın: Diğer sürücü ile iletişim ve sigorta bilgilerinizi paylaşın. Diğer aracın plaka, marka-model, renk gibi bilgilerini not etmeyi unutmayınız. 
 • Kazaya Dair Kanıtları Toplayın: Mümkünse kaza mahallinin; trafik işaretleri, yol durumu ve  araçları da gösterir biçimde farklı açılardan fotoğraflarını çekiniz. Aracınızdaki hasarı gösteren fotoğrafları çekiniz. Kazaya tanıklık edenlerin iletişim bilgilerini not edin. 

Yaralanmanız durumunda kendi fotoğraflarınızı da çekmenizde fayda var. 

 • Kazayı Polise Bildirin: Tüm trafik kazalarının meydana geldikten sonra kanuni olarak 24 saat içinde Polise bildirilmesi gereklidir. 999’u arayıp Polis çağırın. Kaza mahallinde hazırlanan Polis Tutanağı numarasını tazminat işlemleri için kaydetmeyi unutmayınız. 

⚠️Kazadan sonra karşı tarafın sigorta şirketinin yapacağı ilk teklifi kabul etmeyiniz. Kaza sonrası hemen ilk teklifin kabul edilmesi büyük bir hatadır.

Trafik Kazası Sonrası Toplamanız Gereken Detaylar

İngiltere’de kazadan sonra sigortadan para almak için bazı bilgilere ihtiyacınız olacağını yukarıda kısaca bahsetmiştik. Sağlık durumunuzda bir problem yoksa ve kaza mahallinin emniyeti de alınmışsa aşağıdaki detayları toplamanız dosyanızı daha güçlü kılacaktır.

 • Diğer sürücünün adı-soyadı, adresi, araç plakası ve sigorta poliçe bilgileri.
 • İlgili aracın; marka, model ve rengini not alınız.
 • Kaza anının tarihini ve saatini not alınız.
 • Kazanın küçük ya da büyük olmasına bakmadan polisi aramanız yasal bir sorumluluktur. Polis Tutanağının referans numarasını not edin.
 • Yol durumunu(ıslak, karlı, buzlu v.b.) ve hava durumunu(rüzgarlı,yağmurlu, kar yağışlı v.b.) not edin. Mümkünse yolun hasar gördüğünü göstermek için fotoğraf çekin.
 • Kazaya karışan araçların farklı açılardan hasarını gösteren fotoğraflar çekin.
 • Kaza sonucu bir bina ya da özel mülke zarar verilmiş ise fotoğrafını çekin.
 • Kazaya karışan araçların seyir yönünü not edin ya da bunu gösteren fotoğraflar çekin.
 • Kazaya tanıklık eden insanların iletişim bilgilerini not alın.
 • Çarpışmanın olduğu yeri ve araçların birbirine çarpma açılarını not alın.
 • Sürüş güvenliğini olumsuz etkileyecek her türlü ayrıntıyı(çukur, bozuk aydınlatma v.b.) fotoğraf çekin.
 • Hız sınırı işaretleri, trafik lambaları, yaya geçitleri gibi kötü sürüşe sebep olabilecek detayların fotoğrafını çekin. 
 • Yeterli vaktiniz yoksa yukarıdaki detayları kapsayan kaza mahallinin videosunu çekmeniz dosyanız ekleyeceğiniz bir delil olacağını aklınızdan çıkarmayın.

İlginizi çekebilir: Hollanda’da Trafik Kazası Sonrası Yapılacaklar

Avrupa Avukat Hukuk Bürosu

İngiltere’de bulunduğunuz dönemde başınıza gelen bir trafik kazası sonucunda, İngiltere’de kazadan sonra sigortadan para almak için profesyonel yardım almanızda büyük fayda var. Avrupa Avukat Hukuk Bürosu olarak uzman avukatlarımız ile her zaman yanınızdayız.

Ayrıca fiyat politikası olarak davanın başında sizden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. İngiltere trafik kazası tazminat davası davası sonucunda elinize tazminat üzerinden önceden anlaştığımız ücret talep edilmektedir. Son tahlilde davanın kazanılmaması durumunda ise bize ücret ödemezsiniz.

Daha önceki hizmetlerimize göz atmak isterseniz: Referanslarımız