Tazminat Davası
 • Aleyna K.
  05-06-2022
  Google

  Ağabeyim Avrupa'da uzun yıllar kamyon şoförü olarak çalıştı. Bu bahar Almanya'da korkunç bir trafik kazasında vefat etti. Ancak şimdi, Avrupa'da Avukat firması avukatlarının verimli çalışmaları sayesinde, sigorta şirketinden tazminatın tamamını aldık. Teşekkür ederim.

 • Serhat A.
  03-02-2023
  Google

  Tazminat sürecinde emeği geçen herkese teşekkürler! Hollanda'da araçtaki yükü boşaltırken çok ağır bir şekilde yaralandım. Birkaç aydır da tüm tıbbi belgeleri topluyordum. Bu süreçte bir psikolog benimle çalıştı ve sonunda bu uzun zamandır beklenen an geldi. Rehabilitasyondan sonra sağlık durumumun düzeleceğine dair küçücük bir umut aldım. Bu tür bir rehabilitasyon ancak yurtdışında mümkündü, bu yüzden para benim için hayati önem taşıyordu. Avrupa'da Avukat firması gereken parayı sağlamak için tazminat noktasında çok yardımcı oldular.!

 • Hakan S.
  01-09-2022
  Google

  Oğlumla birlikte Polonya'daki Wroclaw LG fabrikasında çalıştım. İş kazası geçirdim ve sırtımdaki bir sakatlıktan sonra artık yürüyemeyeceğimi düşündüm. Oğlumla birlikte Transcarpathia'da yaşıyordum ve o sırada rehabilitasyon için paramız yoktu. Çok zor bir durumdu, çünkü işveren hastalık izninde maaşımı ödemeyi erteledi ve biz nereden yardım isteyeceğimizi bilmiyorduk. Sonra bir komşumuz, bir hukuk firmasının Polonya'da iş kazası ve mesleki yaralanmalar için tazminat almasına yardım ettiğini söyledi. İlk başta, dolandırıcılarla karşılaşmaktan çok korkuyorduk. Ancak Avrupa'da Avukat hukuk bürosu'nun avukatları oldukça profesyonel idi. Şirketin Polonya ofisinden bir avukat hastanemize geldi, tüm tıbbi konularda yardımcı oldu ve bir sözleşme imzaladı. 5 ay sonra rehabilitasyon için ilk büyük miktarı aldım. Onların yardımı olmadan kesinlikle asla ayağa kalkamazdım! Tüm arkadaşlarıma Avrupa'da Avukat firmasının Polonya avukatlarıyla birlikte çalışmalarını tavsiye ediyorum çünkü onlar her zaman yurtdışında yaşayan Türklere yardım etmeye çalışıyorlar!

 • Yakup D.
  04-11-2022
  Google

  Avrupa'da Avukat firmasını tesadüfen buldum, köyümden birisi onlardan bahsetti. 8 yıl önce Almanya'da trafik kazası geçirdim. Yaya geçidinde araba bana çarptı. Firma yetkilisine durumumu anlattım. Avukat, Almanya'da geçirdiğim trafik kazası sonrası tazminat alma hakkım olduğunu söyledi. Bir anlaşma imzaladık ve şirket tazminat sürecini başlattı. Kısa bir süre sonra, Almanya'dan bir temsilcim ve avukatım olduğunu söyleyen Bay Darek H.tarafından bir telefon aldım. Araba kazasından sonra hastanede bazı belgeler imzaladığımı hatırladım ama bu sözler beni şok etti. Avukat Darek H.'nin kazadan sonra aldığım yaralar için tazminat olarak 10.000 EUR aldığı ortaya çıktı. Banka hesabıma herhangi bir para transfer etmedi! Advokat v Europe firmasının avukatları, önceki avukattan tüm fonların iade edileceğine dair bana telefonla güvence verdi. Ek olarak, sigorta şirketinden alınan tazminat miktarını artırma şansı olduğunu da söyledi. Üç ay sonra, önceki avukattan gelen para banka hesabıma aktarıldı! Avukatlar ayrıca, sağlık durumum bu süre zarfında önemli ölçüde kötüleştiğinden, ek tazminat olarak sigorta şirketine 32.000 EUR tutarında dava açtı. Bozulmanın nedeni 8 yıl önce meydana gelen bir kazaydı. Advokat v Europe firmasının avukatlarının taahhüt edilen tüm yükümlülüklere uyacağına sizi temin ederim ve onları tavsiye ederim! İnsanların yararına başarılı bir şekilde çalışmalarını diliyorum!

 • Deniz D.
  19-11-2022
  Google

  Babaannemin ABD'de vefatından sonra, Avrupa'da Avukat firması ile birlikte onun mal varlığını ve vasiyetini aramaya başladık. Genel olarak, ABD Büyükelçiliği'nde tercümanlık işleri, sertifika ile birlikte bilgi ve tüm belgelerin toplanması yaklaşık bir yıl sürdü. Ama hepsi başarıyla sona erdi, teşekkürler! Sizi tanıdıklarıma tavsiye edeceğim.

 • Gazanfer K.
  01-01-2023
  Google

  2022 yılında Almanya'da ikamet eden amcamın vefatını öğrendim. Yaşayan en yakın akrabası olduğum için zor bir seçim yapmam gerekiyordu: mirası kabul mu edeyim yoksa red mi? Çünkü bu konuda çok para harcamam gerekecekti. Aslında reddetmeye hazırdım, ama neyse ki Avrupa'da Avukat şirketini buldum. Büro, "dava kazanılmazsa ödeme yok" anlaşmasıyla çalışıyor ve işlerini hızlı ve verimli bir şekilde yapıyor! Almanya'nın haricinde diğer Avrupa ülkelerinde de miras davalarını yönettiklerini ve tüm süreç ile ilgilendiklerini öğrendim. İçim rahatladı. Yılın sonunda gerçek bir Yeni Yıl hediyesi aldım çünkü ev satıldı ve banka hesabıma para geldi:)) Yapılan iş için çok teşekkür ederim, kesinlikle tavsiye edeceğim!

 • Yasin T.
  09-12-2022
  Google

  Başımdan geçen acı dolu hikaye şu şekilde. Yurt dışında çalışmaya gittim ve Belçika'da bir trafik kazasının kurbanı oldum. Bir sabah işe giderken arabamıza bir kamyon çarptı. O korkunç kazada iki kişi öldü ve ben mucizevi bir şekilde hayatta kaldım. Ağır yaralandım, omurga kırığı, bacağımda kırık ve diğer yaralanmalar ile ölümden döndüm. Avrupa'da Avukat şirketi, meslektaşıma sınır dışı işlemini iptal etmesi için de yardım etti. Arkadaşlarım da, bu avukatlar ile Belçika'da sigorta tazminatı talebinde bulunabileceğini söyledi. Firma yetkilileri beni ziyaret etti, gerekli tüm evrakları imzaladık ve kısa bir süre sonra tedavi için parayı transfer ettiler. Tedavi sürecinde avukatlar sürekli beni ziyaret etti, sağlığımı sordu ve benimle ilgilendi. Tamamen memnunum ve bu hukuk şirketini tavsiye ediyorum!

 • Aleyna A.
  03-01-2023
  Google

  Fransa'da geçirdiğim bir kazadan sonra bu avukatlar bana çok yardımcı oldular. Kaza sonucu kolum ve iki kaburgam kırıldı ve bir sarsıntı geçirdim. Daha sonra kolumdan iki ameliyat geçirdim. Avrupa'da Avukat firmasının bir temsilcisi bana geldi ve yardım teklif etti. İlk başta, bir hukuk bürosunun herhangi bir ön ödeme olmadan bile yardım etmeye hazır olacağına inanmadım. Çünkü Fransa'da para vermeden bir hizmet almak oldukça zordur. Ancak bu firma farklı idi. Bir anlaşma imzaladım ve üç hafta sonra bana para aktardılar. Ödemenin sadece ilk kısmı olduğunu ve daha fazlası için beklememiz gerektiğini söylediler. Bir ay sonra tekrar bir temsilci geldi, tazminatın ikinci kısmını getirdi ve yine de bir dava olacağını söyledi. Beni mahkemeye getirdiler, otel konaklama ve yemek masraflarımı karşıladılar. Mahkemede ifade verdim. Avukatlar, hakimin hangi soruları soracağını ve bunlara nasıl cevap verileceğini açıkladı. Benimle ilgilendiler. Tazminat miktarını artırmak için Fransa'dan uzman bir doktor beni muayene etti. Seyahatin tüm masraflarını hukuk firmasının ödediğini belirtmek isterim. Bunun için teşekkür ederim! Mahkeme sona erdi, tazminat miktarı beklediğimin çok üzerindeydi. Artık fiziksel ve psikolojik rehabilitasyona hazırdım.

Çin’de trafik kazası yaşanma oranı, diğer uluslara oranla yaklaşık dört kat daha fazladır. Bu sorunla mücadele edebilmek adına Çin Halk Cumhuriyeti Karayolu Trafik Güvenliği Yasası hayata geçirilmiştir. Bu kanun yaşanan kazalardan kimin sorumlu olduğunu düzenler.

Bu yasada belirtilen kriterler doğrultusunda yaralanmalı ve ölümlü kazadan sorumlu olan tarafın mağdur olan tarafa tazminat ödemesi söz konusu olur. Mağdurun Çin vatandaşı ya da yabancı olması fark etmez. 

Fakat Çin trafik kazası tazminat hakkı için Çin hukuku konusunda uzmanlaşmış hukuk firmalarıyla çalışılmalıdır. Aksi halde kaza sonrası meydana gelen zararların tazmin edilmesi mümkün olmayabilir. 

Çin Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Davası 

Başka bir kişinin hatası nedeniyle trafik kazası geçiren ve yaralanan kişiler Çin yaralanmalı trafik kazası tazminat davası açabilir. Bu dava sonucu şu kalemler kazanın sorumlusundan talep edilebilir:

 • Kazanç kaybı: Kaza mağduru kaza nedeniyle işini bırakmak ve ertelemek zorunda kaldıysa bu kazancın kaybı ve kaza mağduru bir daha çalışamayacak şekilde yaralandıysa gelecek yıllardaki potansiyel kazançların kaybı karşı taraftan tazmin edilebilir.
 • Tıbbi harcamalar: Kazada yaralanan kişinin bütün tıbbi harcamaları kazanın sorumlusu tarafından tazmin edilir.
 • Bakım masrafları: Mağdurun bakım masrafları kazanın sorumlusu tarafından tazmin edilir.
 • Ulaşım masrafları: Yaralının tedavi süreci boyunca meydana gelen bütün ulaşım masrafları kazanın sorumlusu tarafından tazmin edilir.
 • Konaklama masrafı: Yaralının tedavi için konaklama dahil hizmet alması gerekiyorsa konaklama masrafları da kazanın sorumlusu tarafından tazmin edilir.
 • Beslenme giderleri: Yaralının beslenme giderleri de kazanın sorumlusundan tahsil edilebilecek bir tazminat kalemidir.
 • Geçim masrafları: Yukarıda sıralanan bütün kalemlerin dışında geçim masrafları kalemi de tazminat davasına eklenebilir.

Bu bakımdan ele alındığında bir kazada yaralanan ve engelli kalan bir kişinin hak ettiği tazminat, milyonlarca dolara ulaşabilir. Çin hukuku bu bakımdan Avrupa hukukuyla benzerdir.

İlginizi çekebilir: Hollanda’da Trafik Kazası Sonrası Tazminat Davası

Çin Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davası

Çin ölümlü trafik kazası tazminat davası, ölen kişinin yakınları için genellikle 30 bin dolar ile 50 bin dolar arasında ödemenin yapıldığı davalardır. Ölümle sonuçlanan kazalarda ödenen tazminat miktarının yaralanmayla sonuçlanan kazalarda ödenen miktara kıyasla düşük olması Çin’de tartışma yaratmaktadır.

 Çin’de gerçekleşen ölümlü trafik kazalarında tazminatı oluşturan kalemler şunlardır:

 • Cenaze masrafları
 • Cenazeye ulaşım masrafları
 • Cenazedeki konaklama masrafları
 • Cenaze işlemleri sürdürülürken oluşan kazanç kaybı
 • Aile üyelerinin ruhsal travmaları

Çin Trafik Kazası Sigortası 

Kaza sigortası yaptırmak, Çin’deki bütün sürücüler için zorunludur. Bu sigortanın amacı kaza durumunda üçüncü kişileri, ölüme ve yaralanmaya karşı sigortalamaktır.

Kazadan sonra bir çeşit uzlaşma ve anlaşma için sigorta şirketiyle iletişime geçilir. Ancak Çin’de bir sigorta talebini işleme koymanın bazen çok fazla zaman gerektirdiği unutulmamalıdır.

Çin’de Kazadan Sonra Sigortadan Para Almak 

Yaralanma ve ölümle sonuçlanan kazalardan sonra mağdur kişilere sigorta şirketleri tarafından ödeme yapılır.

Ancak Çin’de sigorta şirketleri oldukça yavaş çalışır. Bu nedenle sigortadan ödeme almak isteyen kişilerin süreci profesyonel bir Çin trafik kazası avukatı ile birlikte yürütmesi tavsiye edilir. Avukatla çalışmak hem süreci hızlandırır hem de süreç boyunca mağdurun korunmasını ve hak kaybı yaşamamasını sağlar.

Çin’de Trafik Kazası Sonrası Yapılacaklar

Çin’de trafik kazasına dahil ya da şahit olan kişilerin yerine getirmesi gereken bazı sorumluluklar vardır:

 • Çin yasalarına göre bir trafik kazasına karışan herkes, tanıklar da dahil olmak üzere olay yerinde kalmalıdır. Bu kuralı ihmal etmek ciddi bir suçtur ve bu kuralı ihlal eden kişiler ağır cezalarla karşılaşabilir.
 1. Trafik polisi: 122
 2. Ambulans: 120
 3. İtfaiye: 119
 • Mümkünse meydana gelen hasarı hemen fotoğraflamak gerekir. (Çekilen fotoğraflar dava sürecinde kanıt olarak kullanılır.)
 • Kaza sonrası tehlikede olan birisi varsa Çin yasalarına göre kazaya dahil olan herkes o kişiye yardı etmekle sorumludur.
 • Kaza sonrası kurtarma çalışmasına katılan herkes, hareket ettirdiği şeyin orijinal yerini işaretlemekle ve polise bildirmekle yükümlüdür.
 • Kaza polis tarafından ivedilikle değerlendirilir ve kazanın sorumlusu hemen tespit edilir.

İlginizi çekebilir: İsveç’te Trafik Kazası Sonrası Tazminat Davası

Çin’de İyi Bir Kaza Avukatıyla Çalışmanın Önemi

Yabancı ülkelerin vatandaşları için yurt dışında meydana gelen kazalar sonrası tazminat talep etmek zorlu bir süreçtir. Bir de kazanın yaşandığı ülke Çin gibi Türkiye’den binlerce kilometre uzaktaki ve çok farklı kanunlara sahip bir ülkeyse bu süreç iyice zorlayıcı, karmaşık ve masraflı olabilir.

Ancak o ülkede faaliyet gösteren, yerel hukuk konusunda uzman ve tecrübeli bir avukatlık ofisi, mağduriyetinizi giderebilir ve tazminat hakkınızı elde etmenizi sağlayabilir. Bu bağlamda Avrupa’da Avukat Hukuk Bürosu, Çin’deki davalarınızı sizin adınıza yürütebilir.

Tazminat davası boyunca ücretsiz destek sağlar ve tazminat davaları kazanılmadığı takdirde hiçbir hizmet ücreti talep edilmez. Sonuç odaklı çalışan büromuz, sadece tazminat davalarının kazanılması durumunda hizmet bedeli tahsil eder.